Domů / Plzeňský rozhled / Piráti chtějí otevřenou radnici, nechtějí nekontrolovaný dovoz pracovníků

Piráti chtějí otevřenou radnici, nechtějí nekontrolovaný dovoz pracovníků

Plzeňští piráti představili lídra své strany do komunálních voleb v Plzni, kterým je Pavel Bosák. Zároveň uvedli ostatní lídry do městských obvodů, stejně tak hlavní body svého volebního programu, s kterým se budou snažit uspět ve volbách a následně ho prosazovat na magistrátu.

Piráti chtějí řešit například otevřenou radnici, školství, doprava, infrastruktura, MHD, agenturní zaměstnávání a ubytovny. Jako nejpalčivější problém, s kterým magistrát nic nedělá, vidí Pavel Bosák v agenturách a ubytovnách: „Je to důsledek krátkozraké politiky plzeňské „socdéesky“. Umožnili nekontrolovanou výstavbu výrobních kapacit, a tím i skokový nárůst potřeby dovážet pracovní sílu. Chceme využít všechny městu dostupné nástroje, abychom tento trend zvrátili.“.

Předseda místního sdružení a lídr kandidátky na městském obvodě Plzeň 3 Pavel Šrámek se chce podívat na to, komu město platí, za co a hlavně jak často. „Myslím, že bychom se měli poučit např. od Prahy 7, která přehledně zobrazuje své faktury za konkrétní projektové a investiční akce.“

Magdaléna Daňková, lídr na městský obvod 1, chce více propojit školy a firmy a zavést větší počet placených praxí, jako je tomu v sousedním Německu. Zároveň klást důraz na jazyky a finančně podporovat zahraniční spolupráce a výměnné pobyty studentů a učitelů. Zajímavou myšlenku nabízí Tomáš Pastirčák, který je garantem programového bodu doprava a zároveň lídr pirátské kandidátky na městském obvodě Plzeň 4. Jde o expresní autobusové linky připomínající rychlíky na železnici. Jsou rychlejší a zastavují jen někde. Jako pilotní projekt nabízí variantu linky 30, u níž by celková jízdní doba v obdobné trase byla až o 15 minut kratší.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V obci Hradiště na Rokycansku dosáhla účast 97,30 %

V celkem třiceti třech obcích na území všech krajů s výjimkou Prahy rozhodli voliči o novém složení …