Domů / Plzeňský rozhled / Alexandrovci slaví 90. výročí. Do Česka jich přijede rekordní počet!

Alexandrovci slaví 90. výročí. Do Česka jich přijede rekordní počet!

Slavný ruský soubor Alexandrovci slaví letos kulaté 90. výročí a vyjíždí na velké evropské turné. Po tragédii, která soubor zasáhla při leteckém neštěstí v prosinci 2016, se soubor v plné síle vrací na koncertní pódia, na kterých poprvé v historii vystoupí rekordních 130 členů souborů.  Evropské turné čítá přes 30 zastávek v České republice se v květnu 2019 představí v osmi městech – Praze, Brně, Ostravě, Liberci, Plzni, Českých Budějovicích, Pardubicích a Olomouci.  V Plzni to bude 21. května v Home Monitoring Arena od 19 hodin.

Alexandrovci – Vadim Ananev, Mistr Kalinka

Diváci se mohou těšit na mimořádný výroční program, který nabídne opravdu to nejlepší z repertoáru Alexandrovců. Zazní všechny hity jako Svatá válka, Kaťuša nebo Kalinka v podání známého sólisty Vadima Ananěva, kterému se díky jeho jedinečné interpretaci říká Mistr Kalinka,“ říká manažer českého turné Pavel Košatka.

Unikátní spojení špičkových hlasů, velkého orchestru a tradičního ruského baletu tentokrát doplní nová scénická výprava, díky které se koncerty stanou nejen výjimečným hudebním, ale také vizuálním zážitkem.  Historie souboru Alexandrovci (oficiálním plným názvem Akademický soubor písní a tanců Ruské armády A. V. Alexandrova) sahá do roku 1928, kdy zahájil svou činnost s pouhými dvanácti členy. Vedl ho profesor hudby Moskevské konzervatoře Alexander Vasilijevič Alexandrov.

Soubor vystoupil v mnoha zemích a obdržel i řadu mezinárodních cen. U Berlínské zdi například zazpívali skladby britské skupiny Pink Floyd, ve Vatikánu se zase představili před papežem Janem Pavlem II., na repertoáru mají i světové hity jako My Way, který zpíval Frank Sinatra nebo Elvis Presley, či baladickou skladbu Leonarda Cohena Hallelujah.

V současnosti Alexandrovci mají přes 300 členů a koncertují po celém světě, jejich kalendář je zaplněn vždy na více než rok dopředu.

Vstupenky na květnové turné jsou již prodeji exkluzivně v síti Ticket Art. Do konce srpna navíc probíhá soutěž o zájezd do Petrohradu a dalších 100 tradičních ruských cen.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …