Domů / Plzeňský rozhled / ALFA se vydala na velké turné do země vycházejícího slunce

ALFA se vydala na velké turné do země vycházejícího slunce

Na své doposud nejdelší zahraniční turné odletělo   plzeňské Divadlo ALFA. S inscenací režiséra Tomáše Dvořáka „Pozor, Zorro!“ objedou plzeňští loutkáři během nadcházejících devíti týdnů takřka celé Japonsko. Celkem  odehrají v zemi vycházející slunce 40 představení dobrodružné loutkové komedie „Pozor, Zorro!“ a uskuteční pět workshopů.

Plzeňští loutkáři hostují v Japonsku od roku 2017 pravidelně. Podařilo se jim tak navázat na dřívější aktivity, které byly realizovány po roce 2000 na základě partnerství měst Plzeň a Takasaki. Po roce 2012 tyto společné akce ochladly a Alfa vyrazila do Japonska znovu až v roce 2017, kdy hrála na jevišti Divadla Noh v Yokohamě u příležitosti výročí japonského loutkáře Kihachira Kawamota.

Velké japonské turné jsme plánovali od roku 2020, pandemie covidu–19 je ale o dva roky zdržela. Japonské publikum si doslova vyžádalo novinku uznávaného režiséra Tomáše Dvořáka ‚Pozor, Zorro!‘, která je dnes již o dva roky starší,“ uvedl ředitel Divadla ALFA Jakub Hora. Autorem inscenace, která nadále zůstává ve výkladní skříni plzeňských loutkářů, je Vít Peřina, výtvarníkem Ivan Nesveda, dramaturgyní Petra Kosová a hudbu složil Vratislav Šrámek. Alfa hru „Pozor, Zorro!“ nazkoušela v japonské verzi a dobrodružný příběh s loutkami a živou hudbou, jehož humor spočívá v parodii mexické legendy, tak učinila srozumitelný i pro děti z japonských ostrovů.

Rozsahem i prestiží je současné japonské turné nejrozsáhlejší v historii Divadla ALFA a je také jedním z nejrozsáhlejších zahraničních hostování na poli českého loutkového divadla vůbec. Alfa svými aktivitami dokazuje, že stojí na špici světové loutkářské scény a významně prezentuje plzeňskou i českou kulturu po celém světě. Organizátorem japonského turné je spolu s Divadlem ALFA divadlo Puppet Theatre PUK, spolupracuje České centrum Tokio. Turné se koná pod záštitou Velvyslanectví ČR v Tokiu a UNIMA

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Česká ekonomika balancuje na hraně, říká statistika

Hrubý domácí produkt v 1. čtvrtletí stagnoval. Pokračoval reálný propad spotřeby domácností a nižší byla i …