Domů / Plzeňský rozhled / Americký muzikál otevírá v Plutu letošní rok 2022

Americký muzikál otevírá v Plutu letošní rok 2022

Téměř dva roky čekal na své dnešní znovuuvedení v Divadle Pluto americky muzikál Neila Simona, Martina Hamlishe a Carol Bayer Sagerové „Každý má svého Leona.“ Poprvé totiž po třech odehraných reprízách přerušila sérii představení první vlna pandemie covid-19.

Markéta Plánková a Radek Zima

„Za ty necelé dva roky se samozřejmě odehrálo několik událostí. U nás se například Kamila Kikinčuková stala dvojnásobnou maminkou a tím pádem do hlavní role Sonji Walskové naskakuje skvělá herečka a zpěvačka Markéta Plánková. Myslím, že společně s Radkem Zimou si na dvě a půl hodiny zcela podmaní publikum,“ vysvětluje změny umělecký šéf divadla Jiří Bláha. „Markéta ale není jedinou novou tváří Pluta. Jeden ze dvou vnitřních hlasů Radka Zimy nově hraje Matěj Merunka, syn populárního moderátora Zbyňka Merunky,“ doplňuje Bláha.

Režie humorného a láskyplného příběhu oceňovaného hudebního skladatele Vernona Gershe a ambiciózní textařky Soni Walskové se i tentokrát ujal herec Pavel Kikinčuk. „Musel jsem si sám připomenout, jak jsme to přede dvěma lety  vlastně dělali. Hlavně – tehdy jsme to zkoušeli skoro tři měsíce, teď jsme na to měli všeho všudy čtrnáct dní,“ usmívá se Kikinčuk.

„Text Leona se mi dostal do rukou při studiu na DAMU a už tenkrát se mi moc líbil. Říkala jsem si, že by bylo fajn, kdybych si někdy takový muzikál mohla zahrát. A vidíte, sny se plní,“ popisuje svůj vztah k muzikálu Markéta Plánková. „Zkoušení bylo velice intenzivní a velice náročné. Ale mám bezvadné kolegy, kteří se mnou mají velkou trpělivost,“ uzavírá herečka, pro kterou je role v muzikálu Každý má svého Leona prvním setkáním s plzeňským jevištěm.

„Jsem ráda, že jsme se dočkali znovuobnovení tohoto krásného komorního muzikálu u nás v Plutu. Společně s muzikálem My Fair Lady je to náš nejdražší uváděný titul,“ prozrazuje principálka Divadla Pluto Jindřiška Kikinčuková, která si hlavní roli Soni Walskové sama zahrála, a to v době svého angažmá v Divadle Josefa Kajetana Tyla.  „Věřím, že už nás žádné další zavírání a omezování nečeká, a tak bychom rádi do konce této sezony ještě uvedli premiéru nového kabaretu složeného ze scének a písniček Karla Šípa,“ věří ve světlou budoucnost kultury Kikinčuková.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Příjmy domácností v prvním pandemickém roce rostly, i když nerovnoměrně

V roce 2020 meziročně vzrostly příjmy českých domácností téměř o 5 %, reálně o 1,7 %. Takzvaná …