Domů / Plzeňský rozhled / Bad Füssing je rájem všech, kteří touží po dobrém zdraví

Bad Füssing je rájem všech, kteří touží po dobrém zdraví

Už plných 80 let uplynulo od chvíle, kdy na místo ropy začal v malé bavorské osadě zvané Füssing ze země prýštit léčivý pramen. Možná prvotní zklamání postupem času vystřídalo nadšení z možnosti nabídnout léčivé možnosti dalším lidem. To se také povedlo, a tak dřívější nevelká vesnice dnes představuje prosperující městečko se 7000 obyvateli. Většina z nich pochopitelně pracuje v lázeňských službách.

Dnešní Bad Füssing – to jsou termální lázně, které tvoří dohromady 13 806 lůžek, 429 rekreačních zařízení a 7 kempů. Tři moderní lázeňská centra – Therme I, Europa Therme, Johannesbad nabízejí přibližně 12.000 m2 termální vodní plochy s 80 termálními bazény.  Není divu, že sem najde cestu ročně více než 300 tisíc návštěvníků, kteří zde strávili v průměru osm dnů. Příjemný léčebný pobyt dotváří navíc mírné klima, což nabízí právě tento nejslunnější a na srážky nejchudší region Německa. V okolí pak najdete smíšené a lužní lesy,  pole a řeky, které vybízejí k vycházkám i cyklovýletům.

Bad Füssing  představuje jedinečné složení termální vody v Evropě (teplota pramenů 56 °C) společně s dalšími faktory lázeňského pobytu dociluje naprosté přeladění organismu a v této souvislosti i obnovu sebeobrany těla. Obsahuje 3 sirnato – hydrogenuhličitano – sodno – chloridové termální prameny z  hloubky větší než 1.000 m – teplota pramene – 56 stupňů, hodnota PH 7,21.

Do Bad Füssingu jezdí klienti ochrnutí po nehodách, zraněních a operacích, ale i s ženskými  nemocemi,ale také pro všeobecnou regeneraci (nemoci vyvolané stresem, zdravotní potíže spojené s věkem, celkové pročištění organismu). V nabídce je i skupinové cvičení s individuálním přístupem ke zlepšení zdravotního stavu.

SPECIÁLNÍ TERAPIE – AKTIVNÍ PROGRAMY:  opatření podporující zdraví:  chůze a jogging ve vodě, dechová gymnastika, autogenní trénink, ayurveda, Qi gong, dietní poradenství – způsob chování a prakticky, funkční trénink pánví, pět Tibeťanů, hatha, yóga, trénink kardiovaskulárního systému, relaxace celého těla a svalů, cvičení dle způsobu Pilates, škola kolene, běžecká setkání, nácvik svalových funkcí, nordicwalking, LTV při osteoporóze, odvykání od kouření, rehabilitace zad, Tai Chi, trénink chůze na podporu žilní pumpy, rehabilitace páteře, přístupy k vyléčení páteře, chladná komora. Vyhledávané jsou BEAUTY & WELLNESS program.  Více na:  www.badfuessing.com

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …