Domů / Plzeňský rozhled / Barokní doteky Plzeňského kraje se blíží

Barokní doteky Plzeňského kraje se blíží

V ArchaeoCentru Čechy-Bavorsko u Historického parku Bärnau-Tachov je až do 26. srpna 2022 k  vidění výstava Barokní doteky Plzeňského kraje. Pořádá ji Plzeňský kraj ve spolupráci se spolkem Via Carolina – Goldene Straße e.V.  Hlavním mottem výstavy se stalo Noblesse oblige (vznešenost zavazuje) přibližující svět aristokracie na Plzeňsku v době baroka.

Mariánská Týnice, foto Jik jik

V rámci výstavy bude možno zhlédnout dokument „Zrcadlo baroka“ mapující unikátní projekt dostavby nikdy nezrealizovaného východního ambitu poutního areálu v Mariánské Týnici. Tím byl dokončen a zvýrazněn celkový geometrický koncept, který od počátku geniální stavitel Blažej Santini Aichl u této stavby zamýšlel.

Západočeské baroko   je fenomén, který ve své rozmanitosti nabízí akce pro odborníky i širší veřejnost. Plzeňský kraj pořádá již 7. ročník Letního barokního festivalu, který probíhá od června do září. Jeho hlavní osu tvoří zpravidla několik velkých slavností ve významných barokních lokalitách a řada doprovodných akcí.  Snahou je představit návštěvníkům baroko s jeho atmosférou prostřednictvím krásné hudby, autentického divadla, kostýmovaných prohlídek, ale i barokních ochutnávek a řemeslných workshopů. Mottem je „Ochutnejte baroko, jak jej neznáte, a to všemi svými smysly do hloubky a do krásy“.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …