Domů / Plzeňský rozhled / Bavorský les láká nejenom na svou přírodní přirozenost

Bavorský les láká nejenom na svou přírodní přirozenost

Na některých místech neproniknutelný, divoký a původní. Na jiných kultivovaný a protkaný cestami, do kterých se láme sluneční světlo korunami stromů. Bavorský les a Šumava na české straně tvoří největší lesnaté pohoří ve Střední Evropě. Jejich lesy šumí ve stejném rytmu a nabízí prostor k tomu, blahodárně se v nich ztratit, pocítit bezpečí původní typické krajiny. Jako pěší turista, cyklista, nebo požitkář.

S prvním národním parkem Německa, Národním parkem Bavorský les, patří k tomuto regionu jedna z nejkrásnějších přírodních lokalit. Lidé zde mají rádi tradice. Slavnosti a festivaly vyplňují letní program. Stále se zde drží staré zvyklosti jako Slavnost dvanácti nocí nebo poutě na posvátná místa a lidé zde žijí v rytmu ročních období.

Bavorský les   poskytne ke zdolání více než 130  vrcholů, které mají něco málo přes 1000 metrů. Některé velice živě, jiné v poklidu. Nikdy ne příliš namáhavé, ale vždy povznášející. K tomu fascinující říční krajiny, cesty sytou zelení podél luk a polí. Na větší vzdálenost po Zlaté stezce, stejně jako na historických, nebo poutních stezkách. Nebo na krátkou vzdálenost za vydatným občerstvením. To všechno zde naleznete. Bavorský les nabízí spoustu zážitků pro malé i velké. Pro jedny je to spousta rekreace,  pro druhé nejméně tolik dobrodružství. 

Nepřehlédněte  „Dům postavený na hlavu“, který   rodinnou dovolenou obrátí o 180 stupňů: to je velká legrace pro všechny. Na stezce v korunách stromů se vydejte do vzdušných výšek a odvážně se vydejte na balanční můstky; to nastartuje dobrou náladu. Zážitkové venkovské statky, rodinné hotely, dobrodružné výlety: každý den něco nového. A dospělí si k tomu odpočinou.

Kdo v Bavorském lese cestuje na kole, toho čekají na výletech „velké výhledy“. Je jedno, jestli cestuje v důstojném tempu, nebo se chce sportovně vyžít, nebo touží po akčním sjezdu. Každý požitek je zde skvělý.  Bavorský les je úchvatný ve své topografii, zároveň však není nikdy nezvladatelný. Takže se cyklostezky vinou po stinných lesních cestách a mírnou kultivovanou krajinou podle vypracovaných Roadbooků, které mohou být zvládnuty i pomocí E-biků. Na single-trailech – na přání s průvodcem – se můžete vydat k panoramatickým výhledům a za krásami místní přírody; bez nebezpečí pádu a tlačenice. A kdo si chce žilami prohnat čistý adrenalin, ten se vydá na do MTB-zóny s šíleným sjezdem z vrcholu Geiskopfu.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Pojďte s námi do přírody s kalendářem a přehledem akcí na letošní rok

Chodíte rádi do přírody? V Kalendáři akcí „Pojďte s námi do přírody 2024!“ naleznete seznam …