Domů / Plzeňský rozhled / Bavorský Waldmünchen zve na zábavu i poučení

Bavorský Waldmünchen zve na zábavu i poučení

Jenom několik kilometrů od česko-bavorských hranic leží městečko Waldmünchen, které je přitažlivé nejenom svou historií, ale i nabízenými službami. Není divu, že právě sem vedou kroky mnoha návštěvníků nejenom z Německa. Stále častěji sem totiž také přijíždějí celé rodiny z české strany společné hranice. Mají k tomu nejméně dva důvody – místní aquapark zvaný Aqua Fit, dalším pak je tradiční oslava historické události – divadlo na letní scéně „Pandur Trenck před branami Waldmünchenu“.

Skloubit můžete samozřejmě obě události v jeden den, nejdříve jít třeba   užít si vodní radovánky a zdravý pohyb v aquaparku, který se nachází u města Cham. Vnitřní prostory nabízejí rozmanité možnosti využití volného času. Srdce sportovců zaplesá nad kondičním bazénem, děti neodolají zábavnímu bazénu s atrakcemi a 60 metrů dlouhému tobogánu a rodiče si mohou příjemně odpočinout v bazénu se slanou vodou a masážními tryskami. A tímto zábava nekončí! Aquapark je připraven poskytnout návštěvníkům veškerý komfort, a proto nechybí ani wellness procedury. Parní sauna, infrasauna, Kneippova vodní kúra a solárium dovede skvělý den strávený ve vodě k dokonalosti.

Druhý nezapomenutelný zážitek pro celou rodinu slibuje strhující divadelní představení pod noční oblohou, kdy ožívají události roku 1742. Jde o  výpravnou historickou hru pod širým nebem, která autenticky líčí tragickou epizodu z dějin příhraničního města Waldmünchenu. Obléhání města hordami divokých pandurů pod vedením legendárního vojevůdce Františka Trencka je zachyceno ve fascinujících obrazech a scénách.  Nechybí samořejmě ani  krásná Kateřina a její snaha okouzlit obávaného plukovníka rakouské armády, velitele pandurů Trencka a zkázu města tak odvrátit.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Návštěvnický pas provede po 16 chráněných územích

Celkem do 16 míst s chráněnou přírodou se mohou letošní sezónu vypravit turisté s nově vydaným speciálním …