Domů / Plzeňský rozhled / Bez elektřiny jsou především na Klatovsku a v lokalitě Plzeň-jih

Bez elektřiny jsou především na Klatovsku a v lokalitě Plzeň-jih

Dispečink ČEZ Distribuce eviduje aktuálně 92 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je na 90 tisíc odběrných míst na našem zásobovacím území. Nejvíce poruch řešíme ve Středočeském kraji (39 poruch na VN), zde je bez elektřiny na 37 tisíc domácností. Jedná se především o Kladensko, Příbramsko, Benešovsko a Rakovnicko.

Na západě Čech nám přibývají poruchy v Karlovarském kraji, aktuálně zde řešíme 12 poruch na vedení vysokého napětí a bez elektřiny je 21 tisíc odběratelů především na Sokolovsku, Karlovarsku a Chebsku.  V Plzeňském kraji pak evidujeme 21 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je 15 tisíc odběratelů především na Klatovsku a v lokalitě Plzeň-jih. Lepší situace je na severu Čech. V Ústeckém kraji řešíme 8 poruch na vedení vysokého napětí, bez elektřiny je 5700 odběratelů na Děčínsku, Chomutovsku a Ústecku. V Libereckém kraji dispečink eviduje 4 poruchy na vedení vysokého napětí a 2300 odběratelů bez elektřiny na Českolipsku. Na Moravě řešíme poruchy především v Olomouckém kraji, zde evidujeme 3 poruchy na vedení vysokého napětí a 7 tisíc odběratelů bez elektřiny. Nejklidněji je v kraji Pardubickém, Královéhradeckém a kraji Vysočina. Zde zatím neevidujeme žádnou poruchu na vedení vn.

V terénu máme stovky pracovníků poruchových čet, kteří se snaží obnovit dodávky elektřiny co nejdříve. Pomáhá jim i těžká technika, motorové pily, auta s plošinou, která usnadňují opravy vedení i  prořezávání větví ve výškách. Příčinou poruch je pád stromů a větví do vedení následkem silného větru.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …