Domů / Plzeňský rozhled / Bez vody není život. V Africe to však prakticky neplatí.

Bez vody není život. V Africe to však prakticky neplatí.

Ve Smetanových sadech najdete výstavu VODA V AFRICE. K vidění je až  do konce letošního července   před Studijní a vědeckou knihovnou. Slavnostní vernisáž se uskuteční v pondělí 8. července v 16 hodin U Branky.  Ve spolupráci s Expedicí Z101 ji připravila VODÁRNA PLZEŇ.

Pojďte s námi projít úchvatné fotky a poutavé informace o vodě na nejsušším kontinentu světa, v Africe. Vydejme se cestou vody napříč Afrikou a sledujme příběhy této životodárné tekutiny i tam, kde na první pohled není vidět. Ukážeme vám, že voda v Africe může hrát doslova všemi barvami.

Výstava vznikla v návaznosti na dokumentární film o vodě v Africe, který připravuje Expedice Z101 ve spolupráci s Vodárnou Plzeň, a.s., a na jehož premiéru se můžete těšit letos na podzim. „Jako hlavní producent vody v Plzeňském kraji chceme i touto cestou upozornit na důležitost nakládání s vodou jako vzácnou surovinou nezbytnou k životu,“ uvedl obchodní ředitel VP a.s. Jan Taušl.

Expedice Z101 je známá svojí cestou z roku 2021 po stopách legendárních cestovatelů Hanzelky a Zikmunda napříč Afrikou a Amerikou. Do Kapského Města dorazila po třech letech putování.

Bez vody není život. V Africe však prakticky nenarazíte na místo, kde by život nebyl. Je tedy důležitější přístup k neomezeným zdrojům vody a hledání stále nových příležitostí, nebo je řešením zejména efektivní využívání stávajících zdrojů, ke kterým je třeba přistupovat s respektem a vědomím, že jsou omezené.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …