Domů / Plzeňský rozhled / Biková akademie pro děti vzdělává i jejich rodiče v kempu

Biková akademie pro děti vzdělává i jejich rodiče v kempu

O tom, že máme  v Plzni fotbalovou a hokejovou akademii, se všeobecně ví, ovšem o MS Bike  Academy  vědí jen opravdoví fandové a bikeři. O čem je tedy řeč? Biková akademie pro děti od šesti let až po kategorii dospělých už nyní, po šesti letech své existence,  přináší své ovoce v podobě medailí a titulů. 

“Hlavním cílem této akademie je rozvíjet zejména mládež po sportovní a osobnostní stránce. V současnosti máme aktivních 80 členů, z toho 2/3 tvoří mládež. Podle dosažených výsledků v závodech MTB XCO, v silničních závodech i závodech na dráze patříme mezi špičku v ČR,” prozradil Milan Spěšný, šéftrenér a majitel MS Bike Academy.

V minulém roce  kadetka Simona Spěšná získala titul Mistryně Evropy XCO U15, kromě toho se stala mistryní ČR v MTB XCO a v silniční časovce dvojic a ovládla celkové pořadí Českého poháru v MTB XCO a v silniční cyklistice. S ohledem na dosažené výsledky se MSBA v letošním roce chystá více zaměřit i na zahraniční MTB závody, aby závodníci mohli s ohledem na blížící se vstup do juniorské kategorie poměřovat síly i se zahraniční konkurencí.

“Kromě přípravy vrcholových závodníků se MSBA věnuje i vzdělávání   rodičů našich závodníků, připravujeme pro ně rodičovské kempy, ve kterých se jim dostane informací z oblasti tréninku, výživy, fyzioterapie nebo psychologie. MSBA také pořádá již tradiční letní kemp pro děti od 8 do 14 let,” uvedl manažer akademie Josef Vlk.   

Nejúspěšnější závodníci současnosti: 

Štěpán Krula

Vicemistr ČR na dráze Omnium 2018

3. místo ME v Grazu ve štafetě 2017

2. místo na LODM dráha 2017

Simona Spěšná

Mistryně Evropy MTB žákyň – Itálie Pila

3. místo štafeta ME MTB žáků – Itálie Pila

Vítězka ČP silnice – celkově

Vítězka ČP MTB – celkově

Mistryně ČR MTB

Adéla Foltýnová

  1. místo ČP silnice – Židonice
  2. místo LODM dráha – scrach

Vicemistryně ČR dráha bodovačka 

Matěj Čáslavský

Mistr Plzeňského kraje  2018

Mistr Plzeňského kraje ve štafetách 2018

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …