Domů / Plzeňský rozhled / Biková akademie pro děti vzdělává i jejich rodiče v kempu

Biková akademie pro děti vzdělává i jejich rodiče v kempu

O tom, že máme  v Plzni fotbalovou a hokejovou akademii, se všeobecně ví, ovšem o MS Bike  Academy  vědí jen opravdoví fandové a bikeři. O čem je tedy řeč? Biková akademie pro děti od šesti let až po kategorii dospělých už nyní, po šesti letech své existence,  přináší své ovoce v podobě medailí a titulů. 

“Hlavním cílem této akademie je rozvíjet zejména mládež po sportovní a osobnostní stránce. V současnosti máme aktivních 80 členů, z toho 2/3 tvoří mládež. Podle dosažených výsledků v závodech MTB XCO, v silničních závodech i závodech na dráze patříme mezi špičku v ČR,” prozradil Milan Spěšný, šéftrenér a majitel MS Bike Academy.

V minulém roce  kadetka Simona Spěšná získala titul Mistryně Evropy XCO U15, kromě toho se stala mistryní ČR v MTB XCO a v silniční časovce dvojic a ovládla celkové pořadí Českého poháru v MTB XCO a v silniční cyklistice. S ohledem na dosažené výsledky se MSBA v letošním roce chystá více zaměřit i na zahraniční MTB závody, aby závodníci mohli s ohledem na blížící se vstup do juniorské kategorie poměřovat síly i se zahraniční konkurencí.

“Kromě přípravy vrcholových závodníků se MSBA věnuje i vzdělávání   rodičů našich závodníků, připravujeme pro ně rodičovské kempy, ve kterých se jim dostane informací z oblasti tréninku, výživy, fyzioterapie nebo psychologie. MSBA také pořádá již tradiční letní kemp pro děti od 8 do 14 let,” uvedl manažer akademie Josef Vlk.   

Nejúspěšnější závodníci současnosti: 

Štěpán Krula

Vicemistr ČR na dráze Omnium 2018

3. místo ME v Grazu ve štafetě 2017

2. místo na LODM dráha 2017

Simona Spěšná

Mistryně Evropy MTB žákyň – Itálie Pila

3. místo štafeta ME MTB žáků – Itálie Pila

Vítězka ČP silnice – celkově

Vítězka ČP MTB – celkově

Mistryně ČR MTB

Adéla Foltýnová

  1. místo ČP silnice – Židonice
  2. místo LODM dráha – scrach

Vicemistryně ČR dráha bodovačka 

Matěj Čáslavský

Mistr Plzeňského kraje  2018

Mistr Plzeňského kraje ve štafetách 2018

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ledňáčky Finále Plzeň získaly Domestik a Mimořádná zpráva

Udělením cen Zlatý ledňáček skončil v úterý 16. dubna 32. ročník filmového festivalu Finále Plzeň. Jako jediný …