Domů / Plzeňský rozhled / Budoucnost růžové je v zelené, je přesvědčena panenka Barbie

Budoucnost růžové je v zelené, je přesvědčena panenka Barbie

Okolí obchodního centra Rokycanská na Švábinách zaplaví růžová. Nebude se však jednat o sraz příznivců této barvy, nafukovací balónky nebo rozkvetlé stromy. V sobotu 14. května totiž proběhne velký úklid vyhledávané plzeňské vyhlídky Švábiny, kde se to bude hemžit růžovými rukavicemi a pytli na odpadky. Ruku k dílu při úklidu totiž přiloží i ikonická panenka Barbie, jedna z nejoblíbenějších hraček světa, jejíž aktuální heslo zní: „Budoucnost růžové je v zelené“. Akce se koná za podpory Městského obvodu Plzeň 4.

Chceme být dobrým sousedem, být iniciátory aktivit v okolí a podílet se na dění v našem městě. Víme, že naše odpovědnost nekončí za hranicí vstupních dveří obchodního centra. Aktuálně téma udržitelnosti a péče o přírodu a krajinu společností rezonuje. Proto jsme se rozhodli realizovat úklidovou akci, která přispěje k čistšímu městu, bude přínosná přírodě a bude edukovat děti,“ uvádí Milan Panuška, ředitel centra ze společnosti CBRE, která centrum spravuje.

Úklid bude v sobotu 14. května probíhat od 10.00 do 16.00. Děti, rodiče, dobrovolníci a dobrovolnice budou moci společně od OC Rokycanská vyrazit buď s Barbie týmem v 10.00 a ve 14.00 směrem k vyhlídce Švábiny, nebo se kdykoliv sami vypravit po značené cestě. Na místě před obchodním centrem budou k dispozici gumové rukavice, pytle na odpad i drobné občerství ve formě vody a ovoce. Všichni, kteří se do úklidu plzeňské přírody zapojí, získají ve stánku v OC Rokycanská Barbie dárek a certifikát. Zároveň uvnitř plzeňského centra budou rozmístěné Barbie herny, přístupné od 10.00 do 18.00 zcela zdarma.

Osvětová kampaň panenky Barbie s podtitulem „Budoucnost růžové je v zelené“ si klade za cíl zábavnou a hravou formou děti seznámit s důležitostí péče o planetu a inspirovat je k ochraně životního prostředí.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Další šetření o používání informačních technologií odstartovalo

V tomto dubnovém týdnu začalo každoroční zjišťování  Českého statistického úřadu o používání informačních technologií v českých …