Domů / Plzeňský rozhled / Ceny skipasů zimní sezony 2018/19 lákají na sjezdovky

Ceny skipasů zimní sezony 2018/19 lákají na sjezdovky

Lyžařský areál  na Šumavě Ski&Bike Špičák   zůstává i letos nejenom cenově velmi vyhledávaný. V cenách skipasů (meziroční navýšení v průměru o 3 – 4 %) pro letošní sezonu byla zohledněna inflace, růst cen energií a samozřejmě i pravidelné investice do modernizace. Z hlavních jízdenek cena denního skipasu pro dospělého v hlavní sezoně vyjde na 660 Kč. Celodenní dětský skipas stojí 465 Kč, juniorský (15-18 let) 575,- Kč a rodinná celodenní jízdenka (dva dospělí a neomezený počet vlastních dětí) 1580,- Kč.  

„Stále patříme k cenově nejvýhodnějším českým TOP lyžařským střediskům a ceny některých skipasů jako například rodinná jízdenka jsou u nás trvale nejlevnější. Tento trend držíme už druhé desetiletí,“ shrnuje cenovou politiku Ski&Bike Špičák Vladimír Kasík. Viz i tabulka srovnání cen skipasů u vybraných TOP lyžařských středisek v CR a blízkém zahraničí dále v textu. „Velká cenová zvýhodnění mají u nás každoročně garantovány školní lyžařské kurzy, kde jsou ceny skipasů nižší až o čtvrtinu (25 %),“ popisuje Kasík.          

Špičák-sjezdovky

V nabídce již několik let stále je i jediný společný skipas po oblast Železnorudska – se Ski&Bike Špičák zahrnuje střediska Belveder a Nad Nádražím. Ceny kopírují ty ze Špičáku.  

Ski&Bike Špičák stále figuruje na seznamu horských středisek v ČR, kde lze lyžovat na tzv. Český skipas. Ten stojí 11 000 Kč/dospělí. Koupit se dá od 1.11.2018 i na Špičáku. Využívá se ve 23 areálech po celé ČR, které dohromady nabízí 190 km sjezdovek, 34 lanovek a 141 vleků. „Nevím, jak v jiných českých areálech, ale nám loni rostly prodeje Českého skipasu o stovky procent,“ dodává jednu zajímavost s ním spojenou V.Kasík.      

Více informací k cenám jednotlivých skipasů na www.spicak.cz/Ceníky 

Libovolný skipas se dá zakoupit i online (podmínky jsou uvedeny na webu). Po příjezdu s online zakoupeným skipasem (na kartě vydané areálem) lyžaři nemusí především v exponovaných termínech sezony stát fronty u kas, ale nastupují rovnou na vleky. Online zakoupený tarif se jim aktivuje při prvním průchodu turniketem.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Podíl osob pod hranicí ohrožení příjmovou chudobou vloni mírně klesl

Čisté peněžní příjmy českých domácností vzrostly v roce 2022 meziročně o 7,7 %, reálně však …