Domů / Plzeňský rozhled / Červencové pohádkové představení na hradě Velhartice

Červencové pohádkové představení na hradě Velhartice

Hrad Velhartice na Šumavě vstupuje do vrcholné části turistické sezóny. Kromě standardních prohlídek po hradním a zámeckém okruhu je připraveno hned několik dalších programů, které významným způsobem doplní programovou nabídku.

Hrad Velhartice, foto Aleš Motejl

Tou nejbližší akcí je představení v neděli 19. 7. OD 16 hodin – Teátr Pavla Šmída: Pohádka z budíku. Podivný učitel Zeitmann cestuje po světě a vyučuje nový předmět – časopis. Také Vám někdy čas letí? Nebo se vleče? Je lepší v životě pospíchat nebo se loudat? Učitel Zeitman vyučuje, jak zacházet s časem, aby nás dobře vedl na cestě životem. Vypráví pohádku o dvou bratrech, kteří se vydají hledat čas, aby se ho zeptali, jak to s ním vlastně je.

Komunikativní představení s písničkami a milým humorem je určeno pro děti ve věku od 3 let. Hra má i určitý filozofický rozměr, proto dokáže oslovit i starší děti a dospělé. Pavel Šmíd s touto hrou pravidelně úspěšně vystupuje i v dalších částech Evropy, především ve Španělsku.

Vedle toho probíhá v hradním pivovaru sezónní fotografická výstava Znovuzrození velhartického hradu. Porovnání historických a současných fotografiích zachycuje zápas o záchranu této významné kulturní památky v posledních desetiletích. Ve spodních částech historického pivovaru je tuto sezónu naposledy k vidění interaktivní výstava věnovaná středověkému stavitelství.

V prostorách hradního pivovaru je situována rovněž stylová restaurace U hradního sládka, nabízející nejen příjemné posezení, ale rovněž kvalitní gastronomii postavenou na dodávkách surovin od vybraných regionálních farmářů a dalších producentů.

V těsné blízkosti velhartických hradeb našly svůj nový domov stavby lidového stavitelství z Klatovska. Jedná se o historicky hodnotné roubené či poloroubené stavby se šindelovými či doškovými střechami. Tento malý skanzen je navíc možné navštívit volně bez ohledu na otevírací dobu hradu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …