Domů / Plzeňský rozhled / Česko-německé instrumentální trio v Horské synagoze

Česko-německé instrumentální trio v Horské synagoze

Nenechte si ujít koncert  česko- německého hudebního uskupení Naches Trio, který se uskuteční 19. srpna od 19 hodin v Horské synagoze v Hartmanicích na Klatovsku.

Naches Trio  je česko-německé instrumentální trio, které se inspiruje židovskou hudbou původem z východní Evropy. Tři instrumentalisté předávají posluchačům půvab a hravou lehkost lidových tanečních melodií, jejich pulsujících rytmů a snových fantazií.

Tereza Rejšková (housle), působila v pražském pěveckém sboru Mišpacha a ve skupině  Prague Klezmerim, se kterou má  za sebou přes 20 let vystupování  na festivalech a koncertech v ČR i  zahraničí. Vedle  klezmer hudby se s radostí věnuje také hudbě klasické.

Jonathan Jura (klavír) po absolutoriu berlínského hudebního gymnázia Carla Philippa Emanuela Bacha, na kterém kromě klavíru studoval také skladbu, pokračoval na vysoké škole Hannse Eislera studiem korepetice. Vedle hry v různých ensemblech a výuky hudby v hudební škole Musikkabinett ANIMATO, kterou sám založil, doprovází také světoznámý Hellersdorfer Jugendchor na koncertech a soutěžích v Německu i zahraničí. Intenzívně se zabývá klasickou hrou, stejně jako dále rozvíjí svůj zájem o klezmer hudbu, podpořený účastí na kurzech vedených Alanem Bernem a dalšími v rámci Yiddish Summer Weimar.

 Jeannine Jura (klarinet, basklarinet, flétna) od svých studií na berlínské Universität der Künste se aktivně podílí na různorodých, často interdisciplinárních  projektech a působí v řadě těles,  které se věnují např.  experimentálnímu hudebnímu  divadlu, improvizaci a tanci. Od  roku 1997 hraje spolu se svým  manželem Jonathanem v Duo  Espressivo. Svůj dlouhodobý zájem  o lidovou hudbu východní Evropy a  klezmer   prohlubuje od r. 2008 na  kurzech Yiddish Summer Weimar,  kde má možnost se setkávat  s inspirativními umělci z celého  světa.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Informace o vodě ve Velkém boleveckém rybníce nyní najdete na webu

Výšku hladiny, množství dočerpané vody z Berounky i aktuální teplotu vody při hladině si nyní mohou …