Domů / Plzeňský rozhled / Český pohár horských kol přivítá v Městě Touškově Ondřeje Cinka

Český pohár horských kol přivítá v Městě Touškově Ondřeje Cinka

Druhý závod Českého poháru horských kol se pojede o víkendu 23. – 24. dubna v Městě Touškově na severním Plzeňsku.  Jako každoročně se  na startu sjedou přední čeští, ale i zahraniční závodníci. Pořadatele a fanoušky potěšila zpráva od nejlepšího českého bikera a světové špičky Ondry Cinka.

„Letos mám náročný závodní program v zahraničí a český pohár jedu pouze v Touškově a pak mistrák republiky ve Stupně,“ uvádí Ondřej Cink (Kross Orlen Cycling Team).

Hlavní závod Elite žen startuje v sobotu 23. dubna v 13:30 a následuje Elite Muži v 15:30 hodin. Nedělní program je zaměřen především na děti a mládež. Na start  v Touškově se postaví až tisícovka závodníků. Podmínky se zdají být letos ideální a po dvou letech různých omezení by měla konečně být „plná“ verze.

Ondřej Cink

Na start se postaví také Adéla Holubová (kola-bbm.cz), členka reprezentace MTB, ale především odchovankyně domácího Bikeclubu TJ Sokol Město Touškov, na kterou jsou místní náležitě pyšní a určitě ji poženou hlasitě do cíle. Ona sama říká: „Touškovská trať je pro mě opravdová srdcovka. Sedí mi profilově, je zábavná a i přes to, že na ní trénuji opravdu často, mě stále baví. Je to trať, na které jsem vyrůstala a kde začaly mé první cyklistické kroky. V Touškově chci zajet co nejlepší výsledek. Nechat na trati vše a užít si domácí závod na maximum .“  

Adéla Holubová

Adéla si v Brně, v otevíracím závodu Českého poháru MTB XCO, dojela pro první místo v kategorii U23 a 3. místo v Elite. Má za sebou v loňském roce perfektní výsledky (mistryně ČR XCM Elite, mistryně ČR SCO U23)  a tato série i nadále pokračuje.

Fanoušci cyklistiky, ale i diváci a příznivci sportu, budou mít v Touškově o zábavu postaráno. Pořadatel TJ Sokol připravil nejen skvělou a divácky líbivou trasu uprostřed rokle plnou technických úseků, ale vsadil i na doprovodný program, který k cyklistice patří. Zejména děti si přijdou na své, třeba ve velkém skákacím autě Škoda od Porsche Plzeň.  Za sobotním závodním dnem udělá tu správnou tečku kapela Elán Revival, která bude hrát od 18 hodin.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V obci Hradiště na Rokycansku dosáhla účast 97,30 %

V celkem třiceti třech obcích na území všech krajů s výjimkou Prahy rozhodli voliči o novém složení …