Domů / Plzeňský rozhled / ČEZ Distribuce ocenila nejlepší studenty, už po šesté!

ČEZ Distribuce ocenila nejlepší studenty, už po šesté!

Zvýšit atraktivnost studia na elektrotechnických školách a současně otevřít studentům elektro oborů možnosti budoucího zaměstnání pomáhá motivační program Prokopa Diviše, který pořádá ČEZ Distribuce. Celkem 1 020 000 korun si mezi sebou rozdělilo devadesát nejaktivnějších studentů elektro oborů deseti partnerských středních škol v Plzni, Ostrově, Chomutově, Liberci, Kladně, Praze, Hradci Králové, Pardubicích, Olomouci a Ostravě.

O program byl i letos obrovský zájem, do letošního ročníku se zapojilo 1527 studentů, což je o 240 více než loni. Do programu se za šest let jeho trvání přihlásilo téměř 7 tisíc studentů a ČEZ Distribuce věnovala na elektro vzdělání mezi studenty a školy 12 720 000 korun. Motivační program Prokopa Diviše se zaměřuje na studenty elektro oborů vybraných středních škol napříč regiony. Mladí elektrotechnici jsou oceněním a peněžitou odměnou od společnosti ČEZ Distribuce motivováni k dobrým studijním výsledkům, účasti ve studentských soutěžích a obecně k dalším aktivitám nad rámec běžné školní docházky.

Vyhodnocování programu probíhá celý školní rok a na přelomu března a května vybere komise složená ze zástupců dané školy a zástupců ČEZ Distribuce tři nejlepší žáky ve třech elektro oborech či třech nejvyšších ročnících, kteří získají zajímavé finanční ohodnocení. Technické profese se v současné době potýkají s nedostatkem pracovních míst a nejinak tomu je i v oboru distribuce elektřiny. Společnost ČEZ Distribuce se proto snaží podporovat technické vzdělávání a „vychovat“ si budoucí kvalifikované pracovníky již během jejich studia na středních či vysokých školách.

Pro ty nejlepší oceněné novodobé Prokopy Diviše si ČEZ Distribuce připravila také zážitkový den plný energetických překvapení. Desítka studentů navštívila pražské sídlo ČEZ Distribuce, zapouzdřenou rozvodnu 110 kV, pracoviště ČEZ TRADE, muzeum energetiky, kabelový tunel pod Prahou i dobíjecí HUB na elektromobily s instalovanou akumulací.

Již sedmý ročník Prokopa Diviše odstartuje ČEZ Distribuce v říjnu 2022.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …