Domů / Plzeňský rozhled / Chtějí návrat MHD do Zábělé a Červeného Hrádku

Chtějí návrat MHD do Zábělé a Červeného Hrádku

Zástupci Městského obvodu Plzeň 4 se v pátek sešli s předsedou představenstva PMDP a náměstkem primátora Plzně Romanem Zarzyckým. Cílem schůzky bylo najít společné řešení pro zlepšení dopravní obslužnosti Červeného Hrádku a Zábělé, kterou od 14. června z velké části nově zajišťuje Plzeňský kraj prostřednictvím společnosti Arriva.

„Zaznamenal jsem problémy v oblasti veřejné linkové dopravy na území celého Plzeňského kraje. Potíže se bohužel nevyhnuly ani čtvrtému městskému obvodu, kterému můžeme v rámci Plzeňských městských dopravních podniků podat pomocnou ruku. Na schůzce jsem deklaroval, že PMDP jsou připraveny okamžitě zajistit provoz na linkách, které dříve okrajové části čtvrtého obvodu obsluhovaly,“ uvedl po společném jednání Roman Zarzycký (ANO).

Červený Hrádek a Zábělou dříve obsluhovaly autobusové linky PMDP č. 52, 53 a 54. Provoz těchto linek byl ukončen a místo nich byla nově nasazena linka PMDP č. 38. Většinu spojů pak převzal nový krajský autobusový dopravce Arriva Střední Čechy. Změna však s sebou přinesla řadu problémů včetně zpoždění nebo i úplného výpadku spojů.

„Před dvěma týdny jsme vyzvali k nápravě společnost POVED, která organizuje dopravu v Plzeňském kraji. Dosud jsme ale neobdrželi žádnou oficiální odpověď. Červený Hrádek a Zábělá jsou integrální součástí Plzně, proto jsme přesvědčeni, že si zaslouží MHD a také autobusy, které jsou uzpůsobeny městské dopravě. Stojíme za našimi občany,“ říká místostarostka obvodu Lenka Kočová (ODS).

Problémem nového krajského autobusového dopravce se bude v pondělí zabývat také Zastupitelstvo Plzeňského kraje. Zástupci čtvrtého obvodu se jednání zúčastní.

„Myslíme si, že změnu v rámci dopravní obslužnosti našeho obvodu je možné udělat revokací Rady Plzeňského kraje, aniž by byl tendr na krajského autobusového dopravce ohrožen. Jsme přesvědčeni, že měnit po 70 letech fungující dopravu v lokalitě byl chybný krok. Pro návrat MHD do Červeného Hrádku a Zábělé proto uděláme maximum,“ říká starosta čtvrtého plzeňského obvodu Tomáš Soukup (ANO).

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …