Domů / Plzeňský rozhled / „Cirkus zlodějů a tombola zkázy“ v plzeňské Alfě

„Cirkus zlodějů a tombola zkázy“ v plzeňské Alfě

Na závěr letošní sezóny zve plzeňské Divadlo ALFA na premiéru detektivního příběhu Cirkus zlodějů. Slavnostní večerní premiéra se uskuteční v pátek 14. června v 18 hodin. Za divadelní adaptací knížky známého současného britského autora Williama Sutcliffa stojí tvůrci Divadla ALFA dramaturgyně Petra Kosová, režisér Tomáš Dvořák a výtvarník Ivan Nesveda, kteří spojili své síly i při realizaci inscenace. Napínavá podívaná z cirkusové manéže bude plná triků a vtipů, které v sobě spojují jedinečnou poetiku ALFY se špičkovým loutkářským řemeslem.

Cirkus zlodějů

Do města přijede Kudlův neuvěřitelný cirkus! Hadí žena Irina, silák Jasan, klauni Fanda a Manda a nejfrancouzštější Francouz na světě Maurice. A pochopitelně velký eskamotér a kouzelník Armin Kudla. Jenže za blýskavou cirkusovou fasádou se skrývá zločinný plán… Naštěstí malý osiřelý artista Vilda Estrada má srdce na pravém místě a smysl pro spravedlnost. A hlavně získá na svou stranu odvážnou kamarádku Hanku a jejího psa Šumáka. Zlo musí být potrestáno!

„V naší hře zůstává především hlavní motiv předlohy, tedy příběh, ve kterém děti musí odhalit zločinného principála Armina Kudlu, protože dospělí snadno podléhají jeho charismatu a květnatým řečem a výmluvám. Přímočaré dětské vidění se ale ošálit nedá,“ řekl ředitel Divadla ALFA Jakub Hora.

Režie se ujal umělecký šéf souboru Tomáš Dvořák. A ten je mistrem loutkových triků a vtipů! Cirkusové prostředí je pro jeho režijní um jako stvořené. A protože si přizval osvědčeného scénografa Ivana Nesvedu, je o loutkářská cirkusová kouzla postaráno. Tandem kmenových tvůrců Divadla Alfa Tomáš Dvořák – Ivan Nesveda má na svém kontě nejen legendární Tři mušketýry, s nimiž Alfa objela svět, ale i další úspěšné loutkové inscenace, mimo jiné například grotesku CHA CHA CHA aneb CHArlie CHAplin a jiná CHÁska, motorkářský muzikál Tři siláci na silnici či minisérii o Kašpárkovi.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …