Domů / Plzeňský rozhled / Co byste měli vědět o činnosti tachovské knihovny

Co byste měli vědět o činnosti tachovské knihovny

Zítřkem počínaje (úterý 2. května) startuje v knihovně Tachov literární soutěž pro dětské čtenáře. Organizátoři nabádají, aby kluci a holky napsali příběh, pohádku, úvahu, fejeton či jiný slohový útvar na   téma NAŠE KNIHOVNA – RÁJ KNÍŽEK

Odborná porota vyhodnotí v každé kategorii nejlepší práce. Soutěží se ve čtyřech věkových kategoriích: od 8 až do 15 let. Soutěžní práce odevzdávejte osobně v knihovně anebo pošlete emailem: pujcovnadeti@mkstc.cz do pondělí 22. května.  Vyhlášení výsledků proběhne online v pondělí 29. května na Facebooku a Instagramu  knihovny. Výstava soutěžních prací bude v knihovně k vidění do konce června.

KNIHOBUDKA V TACHOVĚ

Jak už možná víte, tachovská Knihobudka je nově umístěna v prostoru knihovny MKS.  Pravidla provozu a půjčování knih jsou jasná: knihy jsou k dispozici všem, jejich vypůjčení  je bezplatné. Knihu si můžete odnést domů. Po přečtení ji vraťte zpět do knihobudky. Pokud vás nějaká kniha zaujala, je možné si ji ponechat popř. nahradit jinou vlastní knihou. Pracovnice uvítají, pokud do knihobudky přinesete svoje knihy, které doma vyřadíte, max. však 5 ks. S vypůjčenými knihami zacházejte ohleduplně.  Bližší informace na tel: 374 722 161, email: knihovna@mkstc.cz.

SETKÁNÍ PRO DOSPĚLÉ ČTENÁŘE

Tachovská knihovna myslí i na dospěláky. Pro ně plánuje v úterý 16. května od 10.00 do 12.00 hodin květnové setkání. Pro návštěvníky bude připravena nabídka nových knih a společně si představí  tvorbu české spisovatelky Radky Třeštíkové. Na řadu přijde i malé trénování paměti v podobě zábavných kvízů. Toto setkání není zpoplatněno a zájemci se sejdou přímo v oddělení pro dospělé čtenáře.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …