Domů / Plzeňský rozhled / CO.CON – festival PC her, deskovek, komiksů a cosplay opět v Plzni

CO.CON – festival PC her, deskovek, komiksů a cosplay opět v Plzni

Ve svět fantasy a sci-fi se v sobotu 3. února promění plzeňská kulturní a kreativní zóna DEPO2015 . Třetí ročník festivalu CO.CON tady proběhne od 10 do 18 hodin uvnitř komplexu industriálních budov. Akce láká fanoušky počítačových i deskových her, komiksů, mangy, fantasy i sci-fi. Kromě veletržní části se stánky prodejců a výrobců se mohou návštěvníci těšit na herní halu a přednášky osobností těchto žánrů a oborů.

Návštěvníci mohou také přijít obdivovat interaktivní výstavu Zaklínačský svět tvořenou komunitou cosplayerů tohoto celosvětového knižního hitu. V tábořišti postav z magického světa spisovatele Andrzeje Sapkowského čeká na fanoušky lučištnická střelnice, bojová aréna, alchymistická dílna i stoly pro duely v karetní hře Gwint. 

Obří herna ve velkokapacitní hale DEPO2015 nabídne to nejlepší od retro arkádových automatů či pinballu přes herní konzole různých generací z Muzea her až po masivní závodní simulátory. Návštěvníci si budou moci vyzkoušet nejen zmíněné atrakce, ale také virtuální realitu či realitu rozšířenou přes vlastní chytré telefony.

Herní zóna je věnována také milovníkům deskovek či hráčům her na hrdiny jako je Dračí doupě. Pro ně bude vyčleněna značná část veletržní zóny. Mezi stánky prodejců komiksů, mangy a mnoha jiných předmětů ze světů superhrdinů, Pokemonů, Pána Prstenů, Star Wars a mnoha dalších čekají na nadšence herní stoly, u nichž si mohou vyzkoušet širokou škálu deskovek od velkých společností jako Albi nebo Blackfire, ale i od menších nezávislých studií např. Maty Moves či plzeňské komunity Kavenu. U speciální deskovky WARGAMES, odehrávající se na několika velkých stolech plných modelů prostředí, si zájemci mohou před vydáním se na výpravu dokonce namalovat vlastní figurku.

V areálu bude možné potkat postavy ze světů Pána Prstenů uskupení Lotrverse, hrdiny i záporáky Star Wars zastoupené Czech Garrison 501st Legion a The Rebel Legion Lion Base a další postavy z nejrůznějších příběhů a ság. U fotokoutku s klíčovaným pozadím se tak fanoušci mohou se svými hrdiny vyfotit přímo v prostředí daných světů.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …