Domů / Plzeňský rozhled / Cyklostezky povedou z Nepomuka nejen k milníku na Borku

Cyklostezky povedou z Nepomuka nejen k milníku na Borku

V současné době se město Nepomuk na jižním Plzeňsku aktivně zapojuje (společně s Mikroregionem Nepomucko a obcí Klášter) do záměru vybudovat  cyklostezky, které povedou  z nepomuckého náměstí k milníku na Borku a dále po stávající cestě k rybníku Klejnotu či k Novému rybníku.

Plán zahrnuje rovněž veřejné osvětlení a lávku přes potok Mihovka. Účelem je odklonit cyklisty mimo dopravní tepnu komunikace I/20. Nyní jsou aktivně vykupovány pozemky a je dokončována projektová dokumentace k realizaci. Cílem je bezpečné vedení nadregionální cyklotrasy č. 2042, která začíná na hlavním nepomuckém náměstí a končí ve Kdyni na Domažlicku, v místní části Prapořiště.

Dále město počítá s propojením Nepomuka a Dvorce pro cyklisty. Nyní je možné jet z Nepomuka do Dvorce pouze po chodníku či silnici a poté po zpevněné polní cestě pod Kuvagem. V letošním roce je v plánu investic zahrnuta částka na projektovou přípravu. Mikroregion Nepomucko chce  v letošním roce také pořídit nové dobíjecí  stanice pro elektrokola. V regionu se objeví během léta první čtyři stanice – v Nepomuku, Žinkovech, Spáleném Poříčí a Mladém Smolivci. S tímto záměrem souhlasí i   nepomučtí zastupitelé.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Vesnicí roku Plzeňského kraje 2022 je obec Kařez

Soutěž o Vesnici roku Plzeňského kraje 2022, jejímž vítězem se ze 14 účastníků stala obec …