Domů / Plzeňský rozhled / Daikin zvedá mzdy: přidáno dostane zhruba 790 zaměstnanců

Daikin zvedá mzdy: přidáno dostane zhruba 790 zaměstnanců

Renomovaný výrobce klimatizací Daikin zvedl od prvního říjnového dne ve svém plzeňském závodu u vybraných pracovních pozic mzdy. Za říjen tak v listopadu dostane vyšší finanční ohodnocení zhruba 790 zaměstnanců. Navýšení se pohybuje v rámci 4 až 11 %. Minulé navyšování mezd v plzeňském závodu proběhlo před půl rokem letos v dubnu, další se plánuje opět po 6 měsících v dubnu 2018.

Zaměstnanci si polepší o stovky i tisíce korun

Navýšení mezd se týká pracovníků s úvazkem 37,5 hodiny. Někteří dostanou navíc několik set korun a někteří si polepší i o tisíce. „S navyšováním přicházíme, protože jsme silná, tradiční firma s mezinárodním renomé, jejíž výrobky se po celém světě velmi dobře prodávají. Svých zaměstnanců si vážíme a chceme, aby i oni reálně pocítili úspěšný odbyt výrobků, na jejichž vývoji a výrobě se svědomitě podílejí,“ uvádí Jan Voch, personální ředitel Daikin Industries Czech Republic Plzeň.

Zvyšování mezd 3x za sebou v půlročních intervalech

Mzdy plzeňský Daikin zvyšoval již letos v dubnu, zvyšuje je nyní od října a další navýšení plánuje už na duben 2018. „Myslím, že není mnoho firem, které by mzdy svým zaměstnancům navyšovaly třikrát po sobě v půlročních intervalech. Od letošního října si u nás například kontrolor kvality přijde na 25 tisíc hrubého a obsluha lisu na 26 500 korun.“ Pracovníci plzeňského závodu dostávají příplatek za směny 1 500 korun a maximální výše měsíčního osobního ohodnocení letos v říjnu vzrostla z tisícikoruny na 1 500 korun. Říjnové zvyšování je zohledněno i v nástupních mzdách nově příchozích zaměstnanců, kteří mohou dostat nástupní bonus 5 000 korun.

Daikin: nejznámější světový výrobce klimatiza

Japonská společnost Daikin vyrábí klimatizace již více jak 90 let a i po tolika letech stále udává směr v celém odvětví. Zároveň je výrobcem specializovaných zařízení pro vytápění, chlazení i větrání, výrobcem olejových hydraulických systémů a také producentem fluorochemických látek, které pomáhají výrobkům zvyšovat odolnost proti teplu, chemikáliím, oleji, vlhkosti a vodě. Daikin má v Česku dva výrobní závody, jeden v Plzni a druhý v Brně. Plzeňský závod se specializuje na vývoj a výrobu moderních klimatizačních jednotek pro domácnosti.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …