Domů / Plzeňský rozhled / Den ve vzduchu oslaví spojení letecké elegance s živou hudbou

Den ve vzduchu oslaví spojení letecké elegance s živou hudbou

Den ve vzduchu s Plzeňským krajem 2024 můžete navštívit na letišti v Plasích ve dnech 27. – 28. Dubna. Připraven je už tradičně jednoduchý, srozumitelný program, rodinná atmosféra a den plný zážitků pro děti i dospělé. To jsou hlavní body, na které se organizátoři každoročně zaměřují, když chystají největší leteckou show na západě Čech.

Den ve vzduchu s Plzeňským krajem 2024 můžete navštívit na letišti v Plasích ve dnech 27. – 28. dubna. Připraven je už tradičně jednoduchý, srozumitelný program, rodinná atmosféra a den plný zážitků pro děti i dospělé. To jsou hlavní body, na které se organizátoři každoročně zaměřují, když chystají největší leteckou show na západě Čech.

Ani letošní ročník nebude výjimkou a diváci se tak mohou těšit na dechberoucí hlavní letecký program i zábavný doprovodný pozemní program. Premiéru v České republice prožije legendární francouzské cvičné letadlo Fouga CM. 170 Magister s pilotem Laurentem Golayem. Poprvé v Plasích se představí americký druhoválečný stíhač North American P-51 D s rokem výroby z roku 1945, který bude pilotovat Stephen Stead. Mezi obrovské taháky bude patřit i unikátní akrobatický vrtulník Bo-105, který s pilotem Siegfriedem Schwarzem v podstatě popře zákony fyziky. 

Za zmínku samozřejmě stojí například i účast Armády ČR, vystoupení historických letadel z I. i II. světové války, ale také  vystoupení kluzáku SchleicherASK-21.  Právě ukázka kluzáku totiž nabídne něco, co v České republice nemá obdoby. Elegantní show pilota Romana Šlapáčka dopiní saxofonistka KJ Sax, která bude živě hrát přímo před zraky diváků. Dojde tím k originálnímu spojení vzdušného umění a hudby a diváci si tak užijí podívanou, kterou nikdo na našem území ještě na leteckých show nenabídl.

Brány areálu se v Plasích otevírají už úderem 9. hodiny a na návštěvníky bude čekat doprovodný program například s živou kapelou The Dixie Hot Licks v sobotu a s Jazz In Deck v neděli, stunt riderem na čtyřkolce Richardem Mošnou, provazochodci ze Slack show a výstavou armádní techniky. Součástí je také velký počet partnerských stánků nebo zábavných atrakcí jak pro děti, tak i pro dospělé. K dispozici budou i seznamovací lety.

A jak se nejlépe a v klidu bez stresu dostat na letiště v Plasích? Nejjednodušší je doprava autobusem z Plzně-Bolevce zcela zdarma. Možná je také doprava vlakem přímo do Plas. Nádraží leží zhruba kilometr od letiště. 

Pro návštěvníky, kteří se na letiště AK Plasy vydají autem, bude opět připravené velkokapacitní parkoviště přímo u areálu, cena parkovného je 100 Kč na celý den. Trasa na letiště bude značená z hlavního tahu 1/27. Tradičně organizátoři doporučují vypravit se do Plas s dostatečným předstihem. Každým rokem nastávají největší komplikace v souvislosti s hustotou provozu po poledni. Návštěvníci také musejí počítat s komplikacemi po skončení programu. Odjezdová cesta z parkovacích ploch u letiště je pouze jedna! Při odjezdu se mohou tvořit kolony.

Podrobnosti najdete na www. denvevzduchu.cz

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …