Domů / Plzeňský rozhled / Den ve vzduchu s Plzeňským krajem 2022 slaví 20 let!

Den ve vzduchu s Plzeňským krajem 2022 slaví 20 let!

Letiště v Plasích, kde se před 20 lety poprvé konala akce Den ve vzduchu, opět přivítá milovníky letectví a pilotní akrobacie. Stane se tak ve dnech 30. dubna a 1. května 2022, kdy diváci opět uvidí největší leteckou show na západě Čech.

Své úžasné mistrovství na západě Čech předvedou mistr světa Red Bull Air Race Martin Šonka i jeho český kolega a historicky první vítěz Red Bull Air Race Challenger Cupu Petr Kopfstein. V nabitém programu vyčnívají také přelety králů českých nebes, stíhaček JAS-39 Gripen z Armády České republiky a také známá skupina čtyř perfektně sladěných letadel Follow-me.  Mezi další headlinery bude patřit armádní záchranný vrtulník PZL W-3A Sokol a dále historické skvosty jako například celodřevěný československý unikát Avia BH-1, stříbrný krasavec v barvách US Airforce Beechraft C-45 nebo německý sportovní rekordman Klemm 25 H.

Martin Šonka

Brány areálu se po oba dva dny v Plasích otvírají už úderem 9. hodiny a na návštěvníky bude čekat doprovodný program s živou kapelou na podiu, rozhovory se speciálními hosty a velký počet partnerských stánků nebo zábavných atrakcí jak pro děti, tak i dospělé.

V prvním ročníku bylo vstupné dobrovolné a na nebi se vystřídalo na 17 letadel. Od té doby se Den ve vzduchu posunul výrazně dopředu a návštěvníkům nabízí především jednoduchý, srozumitelný program, rodinnou atmosféru a den plný zážitků pro děti i dospělé. Letošní ročník nebude výjimkou a diváci se mohou těšit na dechberoucí hlavní letecký program i zábavný doprovodný pozemní program.

Také v letošním roce jsou vstupenky v předprodeji na www.denvevzduchu.cz a lze si vybrat ze dvou možností – Standard a Zlatá zóna. Vstupenky budou na místě v prodeji přímo na pokladnách u vstupu do areálu.

Vstupenky Standard

Zajistí vstup do areálu a do 14. dubna byly za zvýhodněnou cenu 250 Kč. Od 15. dubna stále zůstávají v předprodeji, nicméně jejich cena je již stejná, jako ve dnech konání akce.

Petr Kopfstein

Vstupenky ZLATÁ ZÓNA

O netradiční a originální zážitek se pro návštěvníky Dne ve vzduchu postará Zlatá zóna. Ta nabízí fanouškům vlastní tribunu s číslovanými sedadly, kupóny na občerstvení, stánek s občerstvením bez čekání a také samostatnou toaletu. Tribuna je umístěna v bezprostřední blízkosti letištní plochy a diváci mají chvílemi pocit, „že si na letadla mohou opravdu sáhnout“. Je zapotřebí, aby měl každý návštěvník vlastní vstupenku, bez ohledu na věk. Děti, které nedosáhly věku 16 let, mají 50% slevu (žádejte na prodejních místech Ticketportal.cz nebo zvolte online v nákupním košíku).

DOPRAVA

Také během letošního ročníku budou moct návštěvníci využít velmi oblíbenou autobusovou dopravu, kterou bude zajišťovat společnost Plzeňské městské dopravní podniky. Autobusová doprava je pro diváky akce zdarma. Autobusy budou z Plzně odjíždět směr Plasy z konečné tramvaje číslo 1 v Plzni – Bolevci a opět budou stavět i na několika zastávkách na trase. Stejně tak bude zajištěná autobusová doprava i zpět z letiště v Plasích do Plzně.  

Pro návštěvníky, kteří se na letiště AK Plasy vydají autem, bude opět připravené velkokapacitní parkoviště přímo u areálu. Trasa na letiště bude značená z hlavního tahu I/27. Tradičně organizátoři doporučují vypravit se do Plas s dostatečným předstihem. Každým rokem nastávají největší komplikace v souvislosti s hustotou provozu po poledni.

Leszno Air Picnic

Návštěvníci také musejí počítat s komplikacemi po skončení programu. Odjezdová cesta z parkovacích ploch u letiště je pouze jedna! Při odjezdu se mohou tvořit kolony. Pokud tak diváci nechtějí stát v kolonách a svůj odjezd z akce urychlit, doporučují organizátoři využít označené parkovací plochy ve městě Plasy. Z města na letiště je cesta značená a trvá pěšky cca 10 minut volnou chůzí.  

V blízkosti areálu by měli řidiči po oba dny počítat s dopravními omezeními. Možná je také doprava vlakem přímo do Plas. Nádraží leží zhruba kilometr od letiště a trasa na místo konání bude vyznačená.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …