Domů / Plzeňský rozhled / Děti na Kašperku a komentované prohlídky kostela sv. Mikuláše

Děti na Kašperku a komentované prohlídky kostela sv. Mikuláše

Také během tohoto léta pořádají na hradu Kašperk oblíbené interaktivní prohlídky pro děti ve věku 6 – u let. Ty probíhají formou plnění různých úkolů, jejichž splněním vysvobodí zakletou postavu. Kapacita prohlídky je 20 dětí + max. i osoba doprovodu ke každému dítěti, tedy celkem max. 40 osob.

Děti při své cestě po hradě plní jednotlivé úkoly. Za každý splněný úkol dostanou část zaklínadla. Po složené celého zaklínadla a vyslovení nahlas vysvobodí ze zakletí postavu, která upsala svou duši čertu. Při tom se samozřejmě přístupnou formou dozví leccos o historii hradu a tehdejším životě na něm. Za svou aktivní účast v tomto programu budou děti odměněny. Prohlídky se konají   do 28. 8. 2023, každou středu a čtvrtek vždy od 11.00 a 14.00 hod. Je nutná rezervace na info@kasperk.cz minimálně dva dny předem!  

kostel sv. Mikuláše, Kašperské Hory

I během letošních letních prázdnin hrad Kašperk zajištuje komentované prohlídky kostela sv. Mikuláše u Kašperských Hor. Tento gotický skvost z první poloviny 14. století, v němž je zachována například původní fresková výzdoba, je vzdálen 20 minut chůze západním směrem z kašperskohorského náměstí. Součástí cca hodinu trvající komentované prohlídky s naším zkušeným průvodcem je vedle kostela i návštěva sousední hřbitovní kaple sv. Anny. Pravidelný cyklus prohlídek zahajujeme i. července, přičemž potrvají až do konce prázdnin, vždy od pondělí do soboty. Prohlídky začínají vždy od 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00 a 17.00 hod.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …