Domů / Plzeňský rozhled / Děti z domova ve Staňkově zvou do svého adventního Obchůdku

Děti z domova ve Staňkově zvou do svého adventního Obchůdku

Do celorepublikového charitativního projektu Obchůdky s Albertem se zapojily také  děti z Dětského domova ve Staňkově. Cílem akce je pomoci připravit je na vstup do reálného života a zábavnou formou nahlédnout do světa podnikání. V průběhu září až listopadu malí obchodníci připravovali vánoční dekorace a drobné dárky, jejichž zakoupením je nyní můžou zákazníci podpořit.

ilustrační foto

Svůj obchůdek otevřou v sobotu 26. 11. 2022  v plzeňské prodejně hypermarket Albert v ulici Písecká. Výdělek plánují využít na  společné aktivity v domově jako je pobyt na lyžích v Železné Rudě, návštěva Techmania Plzeň  nebo kapesné k moři. Na celou akci s Albertem se připravovaly dlouho dopředu. Výroba rukodělných dárků a dekorací probíhala několik měsíců. Nejprve se zapojily do kreativní a tvůrčí fáze při vymýšlení, později i do samostatném vyrábění. A nyní si vyzkoušejí i samotný prodej. Zábavnou formou se tak naučí novým dovednostem a  zjistí, jaké to je podnikat a umět se ocenit.

Obchůdky s Albertem

„Na Obchůdky se připravujeme již od konce léta a před startem akce vše pečlivě dolaďujeme. Letos jsou našimi favority pro prodej keramické ozdoby, ale určitě potěší i andílci z různých materiálů, sněhuláci, adventní svícny, voskové svíčky,“  říká Jiřina Hemissi Lešková – vychovatelka DD ve Staňkově.

Malí obchodníci zvládli kompletní organizaci letošních Obchůdků a pro své zákazníky připravili výrobky různého druhu. Podpořit jejich snahu a zručnost může naprosto každý během prvního adventního víkendu 26. 11. 2022, a to v prodejně Albert v Plzni v ulici Písecká OC Olympia.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Dárci vybrali rekordní částku pro zvířata v plzeňském útulku , sbírka pokračuje

Opět po roce byla v plzeňském Útulku pro zvířata v nouzi rozpečetěna sbírková pokladna, do které přispívali …