Domů / Plzeňský rozhled / Díky Oranžovému kolu Nadace ČEZ pomohli plzeňské Diakonii Západ

Díky Oranžovému kolu Nadace ČEZ pomohli plzeňské Diakonii Západ

Bezmála 200 středoškoláků z odborných škol technického zaměření z Plzně, Milevska, Českých Budějovic, ale i z těch Moravských a také Moravského Krumlova zavítalo na Den otevřených dveří plzeňské společnosti Škoda JS a.s. Seznámili se přitom nejen s jejím zázemím a výrobním programem, ale navíc mnozí z nich pomohli dobré věci, když absolvovali jízdu na jednom ze dvou oranžových handbike Nadace ČEZ.

Ta totiž nechala během prvního dne otevřených dveří ve výrobním areálu Bolevec přistavit své charitativní Oranžové kolo, přičemž celý výtěžek z minutových jízd, a to 25 105 korun, tentokráte připadl jedinému obdarovanému – Diakonii ČCE – středisko Západ na projekt „Zachraň chráněnko!“.

Celkem se na oranžové kole uskutečnilo 59 jízd, to znamená, že sedla handbike obsadilo 118 „šlapajících“. A je nutné podotknout, že ne všichni byli středoškoláci. Do jízd se totiž v rámci přestávky na oběd zapojili i někteří zaměstnanci Škody JS. „Všem za jejich podporu děkujeme. Nadaci pak za to, že s Oranžovým kolem přijela a ve finále vyjeté body přeměnila na reálnou finanční částku. Použijeme ji na rekonstrukci chráněného bydlení pro osoby s postižením v Přešticích, které je po havárii vodovodu v žalostném stavu,“ uvedla Barbora Uldrychová, projektová manažerka Diakonie ČCE – středisko Západ, během převzetí symbolického šeku.

Během obou dnů otevřených dveří probíhaly komentované prohlídky s kvalifikovanými průvodci v Reaktorové hale, kde se vyrábějí velké díly pro jaderné elektrárny, nyní nejvíce obalové soubory (kontejnery) na použité jaderné palivo. Stranou nezůstal ani výrobní areál Bolevec, kde například vznikají pohony řídicích systémů reaktorů, s bohatým doprovodným programem, včetně autogramiády hokejistů HC ŠKODA Plzeň. Kromě procesu výroby se zájemci seznámili například i s projektováním a 3D modely, virtuální realitou, ukázkami defektoskopie či ochranou před radiací.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Záchranáři hledají svědky víkendové události – napadení samice labutě

K napadení samice labutě velké z hnízdícího páru na Pekelném rybníku u Vejprnic došlo v  sobotu (18. …