Domů / Plzeňský rozhled / Divadlo J. K. Tyla volá: „Jste naše druhá polovina!“

Divadlo J. K. Tyla volá: „Jste naše druhá polovina!“

Po roční odmlce zahájilo Divadlo J. K. Tyla prodej předplatného, které oproti minulému systému dosáhlo několika změn. Největší změnou je přechod z abonmá, jež původně nabízelo představení v průběhu kalendářního roku, na předplatné zahrnující tituly v období divadelní sezóny. Myšlenka kampaně „Dokonalá polovina“ vychází nejen z toho, že divadlo prozatím nabízí abonmá nezvykle jen na půl roku, ale také z prožité koronavirové etapy.

 „Máme za sebou podivné období, ve kterém jsme zkoušeli bez data premiéry a hráli pro prázdná hlediště. Ač umělci šli do všeho naplno, chyběla nám energie našich diváků. Nebyli jsme prostě kompletní – chyběla nám naše druhá polovina, naši diváci,“ upřesňuje myšlenku kampaně ředitel plzeňského divadla Martina Otava a doplňuje: „Dramaturgické plány jednotlivých souborů jsou vždy koncipovány pro divadelní sezónu. Proto by se i abonmá mělo vztahovat na divadelní sezónu. A protože připravit celý systém je opravdu věc časově náročná, nyní spouštíme předplatné ‚jen‘ od ledna do června 2022. V průběhu této sezóny pak začneme prodávat abonmá pro sezónu 2022/2023.

Další změnou je snížení počtu jednotlivých skupin. „Pevně věříme, že nám toto snížení umožní větší flexibilitu v přípravě hracích plánů, dovolí nám efektivně využít všechny tři scény a reagovat na specifické možnosti jednotlivých souborů, stejně tak pružněji reagovat na poptávku ze strany diváků, a přesto neztratit výhody abonmá,“ vysvětluje Martin Otava. „O nutnosti sáhnout do struktury abonmá se mluvilo už před mým nástupem do funkce ředitele DJKT. A přiznávám, ani mně, stejně jako mým předchůdcům, se do těchto změn nechtělo. Ale když už nám koronavirová situace přinesla tolik změn a donutila nás prodej předplatného pro tento rok přerušit, rozhodli jsme se tento nutný řez vykonat.“

Divadlo J. K. Tyla v Plzni

Předplatitelské výhody jako nižší cena oproti běžnému prodeji a nabídky zvýhodněného vstupného na speciální akce DJKT zůstávají samozřejmě zachovány. Další novinkou je věrnostní program pro abonenty DJKT. Jeho členy se stávají všichni držitelé abonentek na rok 2020 automaticky a je pro ně připravena sleva 10-20 % na nákup vstupenek na představení z produkce DJKT, která budou odehraná do konce tohoto roku.

V nabídce předplatného Divadla J. K. Tyla se objeví vše, o čem může divadelní fanoušek snít – nejen hity světového repertoáru či nejoblíbenější inscenace plzeňského divadla, ale i tituly, které byly napsány přímo pro jednotlivé umělecké soubory. Diváci se mohou těšit na světovou premiéru komedie Vánoce na poušti u nás i v zahraničí oceňovaných autorů Petra Pýchy a Jaroslava Rudiše nebo na inscenaci Lindauer? Pākehā! s podtitulem Cesta plzeňského malíře (až) k Maorům. Hra spisovatelky a dramatičky Renaty Putzlacher v režii Radovana Lipuse přiblíží život plzeňského malíře a jeho cestu na Nový Zéland a setkání s Maory. Další novinka potěší příznivce opery, kteří se v červnu dočkají původního díla jedné z nejvýznamnějších současných českých skladatelek Sylvie Bodorové – Quo vadis. Ani soubor

z představení My Fair lady

baletu nezůstane v uvádění původních inscenací pozadu a roztančí v choreografii Dustina Kleina historický příběh zakázané lásky Ferdinanda a Filipíny. Ze světových hitů se v předplatném objeví například emotivní muzikál Billy Elliot, americká hudební komedie z roku 2015 Něco shnilého! (Something Rotten!), nestárnoucí francouzské komedie Brouk v hlavě a Figarova svatba aneb Bláznivý den, temperamentní klasický balet Don Quijote, jedna z nejúspěšnějších operet všech dob Netopýr, klasický muzikál My Fair Lady či Janáčkovo mistrovské dílo Věc Makropulos, které bude plzeňským operním souborem nastudováno poprvé.

Předplatné lze zakoupit v pokladně předplatného, Smetanovy sady 16, nebo on-line na webových stránkách divadla. Stávající abonenti si mohou prodloužit své předplatné na www.abonentka.eu. Rezervace míst stávajícím předplatitelům platí do 26. listopadu 2021, od 29. listopadu 2021 budou místa nabídnuta novým zájemcům.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve středu vyhlásí vítěze Finále o Zlaté ledňáčky a studentské ceny

Letošní 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se přehoupl do své druhé poloviny. Ve středu …