Domů / Plzeňský rozhled / Dnešní reakce plzeňských Pirátů zmařila nabídku na spolupráci

Dnešní reakce plzeňských Pirátů zmařila nabídku na spolupráci

Plzeňští Piráti se výrazně vymezují proti prohlášení Lumíra Aschrenbrennera za ODS, který uvedl, že je na koalici domluvený s ČSSD, KDU-ČSL, TOP 09 a Piráty. Česká pirátská strana nepopírá povolební a koaliční vyjednávání, nesouhlasí však s výrokem, že koalice je již domluvená.

Lumír Aschenbrenner v úterý 9. října 2018 pro iDnes.cz uvedl: “Domluvený jsem s ČSSD, s TOP 09 i s Piráty”. Dopustil se tak unáhleného výroku, kdy po jednom jednání s Piráty uvedl, že koalice je již dohodnutá. Piráti se s Lumírem Aschenbrenner telefonicky spojili již v den vyhlášení výsledků voleb, kdy se domluvili na nedělním osobním setkání.

“Na schůzce s panem Aschrenbrennerem byla Pirátům nabídnuta pouze spoluúčast na koalici. Ostře se ohrazuji proti informaci o dohodnutí a sestavení koalice“ uvedl Filip Sequens, nově zvolený zastupitel Pirátů do MO 2 –  Slovany. Pan Aschrenbrenner byl také Filipem Sequensem informován, že podpora koalice ze strany Pirátů podléhá schválení MS Plzeň, tudíž se jedná o rozhodnutí všech členů místního sdružení České pirátské strany v Plzni.

 Plzeňští Piráti též upozorňují na svou povolební strategii, ve které odmítají člena rady města s kumulací funkcí. Tuto podmínku by Lumír Aschrenbrenner jakožto senátor Parlamentu České republiky a zároveň uvolněný starosta Plzeňského obvodu 2 – Slovany nesplňoval. Tuto podmínku nesplňoval již od svého zvolení senátorem v roce 2014, od kdy oba mandáty vykonává současně.

„Pirátům byla v neděli na osobním setkání čtyř lidí nabídnuta spoluúčast na koalici. Ústně souhlasili s účastí pana Bc. Sequense v obvodní radě a předsedou bezpečnostní komise,“ reagoval na prohlášení Pirátů Lumír Aschenbrenner.

„O nutnosti nechat tuto dohodu odsouhlasit dalším vnitrostranickým pirátským orgánem na schůzce nepadlo ani slovo. Rovněž nepadlo ani slovo výhrad k mojí osobě. Protože mně dané slovo stačí, považoval jsem dohodu za domluvenou. Proto jsem i takto informoval média s upozorněním, že se jedná o dohodu, která ještě není podepsána. Po dnešní reakci ze strany Pirátů nabídka pochopitelně padá,“ dodal  Aschenbrenner.

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …