Domů / Plzeňský rozhled / Do Alfy hlavně s dětmi, ale večer bývá překvapení i pro rodiče

Do Alfy hlavně s dětmi, ale večer bývá překvapení i pro rodiče

Přesto, že se o plzeňském Divadle ALFA mluví především jako o divadle mladého publika, vězte, že do Alfy je možné zajít i na večerní představení. Na podzim třeba na derniéru inscenace Alfa farma (19. 10.) na motivy Orwellovy Farmy zvířat nebo na oceňované představení Kabinet zázraků neboli Orbis pictus (24. 10.) hostujícího Naivního divadla Liberec.

O zlaté rybce – Martin Sádlo Bartůšek a Kristýna Franková, foto Dmitry Vegelin

Sobotní odpoledne pro rodiny s dětmi zahájí novinky minulé sezóny O zlaté rybce (7. 10.) a Pan Kašpar a jeho povedená rodinka (14. 10.). Pak Alfa pozve na pohádku Kolíbá se velryba (21. 10.). V listopadu se v sobotu odehrají představení Jak si Míša hledal kamaráda, Odysseus, O zlaté rybce a Pádístepí, náčelník Bizonů. V prosinci nebudou chybět oblíbené Pohádky ovčí babičky. Do Alfy zavítá hostující Divadlo Krapet a jeho Zimní příhody včelích medvídků a odehraje se tu vánoční příběh Radujme se! Veselme se! Divadla U staré herečky.  

Odysseus, foto Milan Hajn

Ve sváteční den 28. října pozve Alfa ve spolupráci s městem Plzeň na představení Odysseus na motivy řeckých bájí. Na toto představení bude vstupenka v rámci oslav stát jen 28 korun a předprodej bude zahájen 9. října.

K celostátní akci Noc divadel, která se uskuteční 18. listopadu, se už tradičně připojí také plzeňské Divadlo ALFA. Odpoledne a v podvečer otevře své zákulisí a další prostory malým i velkým návštěvníkům. Hlavním tématem bude letos v Alfě pohádka O zlaté rybce a s ní spojený podvodní svět.

Výtvarník Ivan Nesveda

Pro všechny, které zajímají loutky a loutkářské umění, otevře divadlo na podzim nový prostor STUDIO Alfa DOLE. Přední český výtvarník a scénograf Ivan Nesveda v pořadu VIZITKA Divadla ALFA poodhalí mnohé ze skoro šedesátileté historie divadla, z tajů loutkářské profese a představí práci uměleckého ateliéru Divadla ALFA, kde po desítky let působil. Bezbariérový komorní prostor se vstupem z Rokycanské třídy bude až po strop naplněný loutkami, divadelními kostýmy, maskami i nejrůznějšími, často prapodivnými rekvizitami. Pořad si bude možné již brzy objednat pro skupiny prostřednictvím e-mailu: obchodni@divadloalfa.cz a vstupné bude 20 Kč.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Na Šumavě lyžař utrhl lavinu, zasahovali horští záchranáři

Při pokusu o sjezd karu Černého jezera na Šumavě utrhl mladý lyžař včera malou lavinu. Ta …