Domů / Plzeňský rozhled / Do plzeňské Besedy míří Stromboli v původní sestavě

Do plzeňské Besedy míří Stromboli v původní sestavě

Legendární kapela české rockové scény Stromboli míří do Plzně. Na zahradě Měšťanské besedy zahraje v pátek 24. června, navíc v původní sestavě, kterou s kytarovým géniem Michalem Pavlíčkem tvoří zpěvačka Bára Basiková, bubeník Klaudius Kryšpín, baskytarista Jiří Veselý a klávesistka Vendula Kašpárková.

STROMBOLI

I když je to nejspíš poslední velká erupce této kapely, těšíme se, že skladby jako Osiřela košilela, Veliké lalulá nebo Ó hory, ó hory zase ožijí na pódiu v původní sestavě. Dáme do toho všechno,“ slíbil Pavlíček, který kapelu pojmenoval podle známé sopky.

Když jsem skládal hudbu pro tento projekt, zrovna jsem pročítal knihu o sopkách a sopečné běsnění mne fascinovalo. Analogie sopky mi přišla vhodná: výbušná extatická hudba s náladovými vlnami,“ vzpomínal kytarista před lety.

A přesně taková hudba od Stromboli, přinášející fúzi několika stylů, je. Přesto, že skupina působila jen krátce ve druhé polovině osmdesátých let 20. století a poté se na pódia vrátila v plné síle až v roce 2014, zapsala se do dějin českého rocku nesmazatelně. O tom svědčí i vyprodané koncerty na současné šňůře. „Máme upřímnou radost, že jsme po dlouhé době zase spolu… A co je nejvíc, vy si koncerty užíváte s námi!“ vzkázala fanouškům zpěvačka Bára Basiková.

Koncert v Plzni bude jednou z posledních zastávek letošní šňůry. V Besedě začne v 19.30 hodin a nabídne jen místa k stání. V případě nepříznivého počasí se koncert přesune do vnitřních prostor.

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Podíl osob pod hranicí ohrožení příjmovou chudobou vloni mírně klesl

Čisté peněžní příjmy českých domácností vzrostly v roce 2022 meziročně o 7,7 %, reálně však …