Domů / Plzeňský rozhled / Do ZOO za zajímavými lidmi a na podvečerní procházku

Do ZOO za zajímavými lidmi a na podvečerní procházku

Třetí adventní sobota 15. prosince na statku Lüftnerka v Zoologické a botanické zahradě města Plzně bude patřit setkání se zajímavými lidmi. V Hospodě na statku se u praskajícího krbu postupně představí od 14 hodin tři hosté.

Všichni přes své mládí mají už svůj životní příběh, mají co vyprávět a dokážou posluchače zaujmout. Matěj Brzica je evropským včelařským zlatým juniorem, František Jůna našel zalíbení ve zvláštním brouku a procestoval kvůli němu kus světa. Stát se ošetřovatelem v zoo je snem mnohých mladých lidí. Karlu Kunešovi se to podařilo a momentálně se stará v plzeňské zoo o velké šelmy. Motto akce zní: Vezměte s sebou vánoční cukroví, nabídněte ho sousedům u stolu a udělejme si společně hezké adventní odpoledne.

Adventní čas není jen o předvánočním shonu, ale také o zážitcích a zklidnění. Obojí odpoledne v plzeňské zoo nabízí. Tím spíše, že od 16 hod. pokračuje komentovanou podvečerní procházkou vánočně vyzdobenou zahradou. Sraz pro zájemce je u hlavní pokladny v ul. Pod Vinicemi.

Čtvrtá adventní sobota v zoologické a botanické zahradě bude ve znamení živého betlému. Předvedou ho děti ze ZŠ a MŠ L. Očenáška v Dolní Bělé. Účast přislíbil plzeňský biskup  Tomáš Holub.  

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Den železnice v Lužné připomene i 50 let od vzniku VUZ

Zářijové oslavy svátku železničářů vyvrcholí o víkendu 18. – 19. září Dnem železnice, jehož dějištěm …