Domů / Plzeňský rozhled / DREAM BIG ukazuje, jak díky své tvořivé práci inženýři zlepšují náš svět

DREAM BIG ukazuje, jak díky své tvořivé práci inženýři zlepšují náš svět

Od  července plzeňská Techmania naplno spouští svůj provoz 6 dní v týdnu. Každý den kromě pondělků se mohou všichni těšit z návštěvy svého oblíbeného plzeňského science centra i 3D Planetária a užít si od 10h do 18h den plný zábavy – navíc nově obohacený o skvělý filmový zážitek!

Techmania – expozice entropa

Na prázdniny Techmania připravila pro své návštěvníky kromě své tradiční programové nabídky nový film z americké produkce, která vytváří filmy pro IMAX a patří mezi špičky ve svém oboru. Techmania získala od kalifornského filmové studio MacGillivray Freeman Films licenci na projekci skvělého snímku DREAM BIG – Engineering our world, kterou budou moci vidět v budově 3D Planetária.  Snímek zachycuje podstatu inženýrské profese a úžasným způsobem ukazuje, jak díky své  práci inženýři zlepšují náš svět.

Důležitým aspektem celého filmu jsou reálné příběhy, efekty a podněty, které cílí na lidské emoce a mysl. Opravdové příběhy těch, kteří měli své velké sny a díky svému odhodlání a srdci je opravdu zrealizovali, dodávají snímku autenticitu a fenomenálně diváka vtáhnou do děje.  A co je podstatné…ukazují inženýrskou práci také v  jiném světle, než jí většina z nás zná. Jako multidisciplinární obor, který zasahuje do mnoha odvětví lidského konání a poznání.

„Je opravdu skvělé, že se nám podařilo s americkým partnerem dojednat licenci na projekci tohoto úžasného filmu, který v originále namluvil oskarový herec Jeff Bridges.  Na české verzi s námi spolupracoval Martin Stránský, který nadaboval právě Jeffa.   Vzdělávací a výpovědní obsah je rozložen do celého filmu přesně tak, aby diváka zaujal a namotivoval zamyslet se nad tím, co vše inženýrské profese do našich životů přináší. A kde všude se i v běžném životě jejich rukopis odráží. Od Velké čínské zdi a nejvyšších budov na světě, přes podvodní roboty, solární automobily až po inteligentní udržitelná města.  Dream Big oslavuje lidskou vynalézavost spojenou s geniálními inženýrskými řešeními, která jsou mnohdy velmi jednoduchá; a máme je přímo před očima,“ dodává Kateřina Chábová, manažerka Techmania Science Center.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …