Domů / Plzeňský rozhled / EPPka slaví 1000 podpořených projektů za desítky milionů

EPPka slaví 1000 podpořených projektů za desítky milionů

Mobilní aplikace EPP – Pomáhej pohybem Skupiny ČEZ a Nadace ČEZ dosáhla dalšího milníku. Počet dobročinných projektů, které uživatelé během tří let její existence podpořili chůzí, během, cyklistikou a dalšími sporty, se na konci září významně zakulatil. S jejich pomocí rozdala nadace neziskovým organizacím 73,5 milionů korun.  V západních Čechách bylo podpořeno 81 projektů v hodnotě 6,1 milionů korun.

Vybavení pro hospice a další neziskové organizace, nákup vybavení do dětských domovů i zařízení pro seniory, nákup defibrilátorů nebo projekty na ochranu přírody – jen zlomek z celkového počtu 1000 dobročinných projektů, kterým k jejich realizaci pomohli pohybem uživatelé aplikace EPP během její tříleté existence. Aby mohla Nadace ČEZ rozdělit mezi neziskové organizace 73,5 mil. korun, museli uživatelé EPPky nasportovat 3,8 mil. hodin a překonat celkovou vzdálenost 19,2 mil. km, což se rovná 480 oběhnutí zeměkoule.  Naplnění potřebného počtu bodů jednoho projektu v aplikaci si průměrně žádá 2 550 hodin pohybu.

S přibývajícími hodinami, kilometry, energií a v důsledku toho i korunami pro dobročinné projekty se radost obdarovaných i nás, v nadaci, stále násobí. Děkuji zvlášť každému uživateli EPPky, že si při sportu nebo třeba na výletě zapne právě naši aplikaci a pomáhá pohybem,“ uvedla ředitelka Nadace ČEZ Michaela Ziková.

V Plzeňském kraji bylo od roku 2015 do letošního září podpořeno 55 projektů za téměř 4,5 milionu korun. Mezi úspěšné projekty se zařadily například projekty Nadace pro transplantace kostní dřeně (vstupní vyšetření krve dárců), Centra pro zdravotně postižené (příspěvek na automobil), Pomocných tlapek (výcvik asistenčního psa pro Anežku), Tak pojď s náma, z.s. (taneční večery pro hendikepované). Za podpory uživatelů aplikace EPP se dále vybudovala unikátní Ždírecká ZOO, nakoupily se defibrilátory či vybavení pro dobrovolné hasiče ze Všerub, Měcholup a Poběžovic, v domovech pro seniory zněla muzikoterapie a cvičilo se, hendikepované či jinak znevýhodněné děti si mohly užívat na příměstských či rehabilitačních pobytech.

V Karlovarském kraji bylo podpořeno 26 projektů za více jak 1,6 milionů korun. Také zde uživatelé aplikace podpořili projekty jako např. nákup bezbariérového automobilu (Pomáhej srdcem), zřízení nových pracovních míst v bistru Oáza v Sokolově, modernizace oddělení pro hendikepované i mladé v Krajské knihovně Karlovy Vary, zajištění péče v Hospicu sv. Jiří, provoz nízkoprahového centra v Nejdku či bezpečného chování na internetu (youconnected, z.s.).

Od ledna do dnešního dne používalo aplikaci EPP a tím i pomohlo dobré věci více jak 105 000 unikátních uživatelů. Od 1. května 2015 přidělilo body za svou pohybovou aktivitu 391 585 lidí. Nejvíce bodů pro dobročinné projekty bylo v aplikaci podpořeno chůzí, během, cyklistikou a turistikou.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …