Domů / Plzeňský rozhled / „Fanlajna“ už má i 10metrový tunel a chystá se tu premiérová svatba

„Fanlajna“ už má i 10metrový tunel a chystá se tu premiérová svatba

Na šumavském Špičáku se stále lyžuje na více než metrové vrstvě utaženého sněhu a podmínky pro lyžování jsou pořád skvělé. Zhruba půlkilometrová zábavná trať „fanlajna“ (funline) na Spodní Šanci už má nově i 10 metrů dlouhý a přibližně dva metry vysoký tunel, kterým se projíždí.

Stavěli ho odborníci (lidé z Freestyle area, kteří budovali i zdejší snowpark) a vznikal trochu netypicky, než jak jsme u výstavby tunelů všeho druhu zvyklí. “Nebyl vyhloubán ve vysoké vrstvě sněhu, ale na nafouknuté konstrukci se několik dnů hutnil sníh a proléval vodou. Po promrznutí se pak vzduchem naplněná výztuž vyňala,“ popisuje stavbu letošní úplné novinky v areálu Jan Kasík ze Ski&Bike Špičák.

Další premiéru zažije Ski&Bike Špičák v sobotu 16. února – poprvé se tady totiž koná svatba. Obřad začíná v pravé poledne u závodní věže blízko lanovky. Žádná omezení z toho pro návštěvníky/lyžaře ale neplynou.

V sobotu i neděli jdou také do finále svým šestým a závěrečným dílem víkendové lyžařské kurzy. Letos se jich zúčastnilo zhruba 400 dětí a aby si vyzkoušely, co se za šest týdnů naučily, čeká je závod ve slalomu na Spodní Šanci. Pojede se na trati zdejšího měřeného slalomu, takže ten bude pro ostatní veřejnost tentokrát uzavřen. Na široké trati Spodní Šance, se ale normálně lyžuje, k dispozici je i „fanlajna“ s novým tunelem.

V sobotu 16. února se bude o zábavu a hudbu starat promo tým jednoho z rádií  a v neděli 17. února se pak v areálu opět testují auta (Seat) s možností vyzkoušet si je osobně.

Jinak se i přes pokračující jarní prázdniny v dalších okresech ČR lyžuje jak v pracovních dnech týdne, tak o víkendu, bez velkého čekání na lanovku (v době největších špiček okolo 10 minut). Na ostatních 7 vlecích žádné delší fronty nejsou vůbec.  Další aktuální info na www.spicak.cz

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Strážníci kontrolovali psy a jejich majitele

Na pejskaře se zaměřili při  mimořádné kontrolní akci strážníci městské policie v centru Plzně. Hlavním úkolem …