Domů / Plzeňský rozhled / Fešák z televizní Ordinace utíká na Šumavu

Fešák z televizní Ordinace utíká na Šumavu

Je mu 35 let, je už otcem tří dětí a diváci jej kromě divadla, znají hlavně ze seriálu Ordinace v růžové zahradě. Fešák, mladý lékař – záchranář, je sice rodilý Pražák, ale v posledních letech se cítí doma i na jihu Čech, konkrétně na Šumavě. Právě tady tráví hlavně poslední rok, kdy koronavirová pandemie zastavila vše, co zastavit mohla.

Ordinace končí a v červnu Nova odvysílá poslední díly. Je téměř dotočeno, nicméně Štěpán Benoni, který je velmi obsazovaným i divadelním hercem a hrál a hraje v řadě jiných seriálů nebo filmů, si čas, který nemusí věnovat práci, věnuje rodině a pohodě v přírodě.

„Chodím na tůry, pracuji fyzicky u domu a užívám si rodinu a paradoxně tuhle dobu, která nás všechny zpomalila. Přinesla mnoho problémů, ale v tomhle obhledu i pozitiva. Asi bych jinak nikdy neměl tolik času na své blízké,“ říká Štěpán Beboni.

Štěpán Benoni s manaželkou

Kdysi se rozhodoval mezi herectvím a armádou. Dodnes má prý slabost pro řád a disciplínu. Jak napovídá jeho jméno, má italské předky. Do rodiny Benoniů před šesti lety přibyla i jeho kolegyně a nyní manželka Vladimíra, se kterou se na divadelním jevišti setkal jen jednou.

„Pro mě je důležité, že dělám, co jsem vždycky chtěl, a navíc mě to pořád baví. Také můj osobní život se ubírá tím správným směrem,“ svěřuje se Benoni.

Na Šumavu se vrací jinak docela často. Dokonce i v době, kdy jede z představení a druhý den se vrací na natáčení.

„Nikde se totiž nevyspím lépe. Šumava a Strakonicko jsou místa, kam jezdím od malička a čím dál raději. Cítím se tam dobře, a hlavně je tam hodně vody, což je pro mě jako pro rybáře hodně důležité,“ říká mladý herec, který hrál i v Ulici nebo dalších projektech.

Štěpán Benoni , foto: archiv TV Nova

Rybaření je jeho vášní už od čtyř let. Kvůli rybám je prý dokonce schopen odmítnout i práci. Posledních pár let hlavně muškaří, což je aktivní způsob rybaření.

Jako divadelní herec má svůj vzor v Shakespearovi. Prý je stále aktuální. „On byl geniální autor. Dá se bez větších úprav hrát v kterékoli době, vždy to rezonuje. Mám doma jeho téměř kompletní dílo a vyzkoušel jsem si ho už na škole, vždy menší role, Ať už ve Stavovském nebo Vinohradském divadle,“ dodal sympatický herec.

Až se prý divadla, nejspíš na podzim, více rozjedou, má na dva roky práci. Do toho zcela jistě přijdou i další televizní či filmové nabídky. Pokud ne, bude si dál s klidem v srdci užívat Šumavu. (pru)

 

 

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Obrazy, které si hrají s fantazií, na Nové scéně DJKT

Plzeňské Divadlo J. K. Tyla nabídlo své stěny obrazům Michaeli  Rittsteinovi, který letos v září oslaví …