Domů / Plzeňský rozhled / Festival – po stopách Nikoly Šuhaje loupežníka nebo jako v ráji

Festival – po stopách Nikoly Šuhaje loupežníka nebo jako v ráji

Ve dnech   24. – 26. 11. 2022 se  na zámku (Nám. Svobody 1) ve Spáleném Poříčí na jižním Plzeňsku  po dvouleté odmlce opět uskuteční Mezinárodní festival outdoorových filmů s doprovodným programem, a to několikrát odloženou a zrušenou besedou o Zakarpatské Ukrajině, krajině Nikoly Šuhaje loupežníka.

ZAKARPATSKÁ UKRAJINA aneb po stopách Nikoly Šuhaje loupežníka. Tento pořad   vás zavede ve čtvrtek v 18 hodin do romantické krajiny polonin Podkarpatské Rusi, na poloninu Krásná a Boržava. Navštívíte známou Koločavu a další podhorské osady s typicky karpatskými kostelíky. Setkáte se s domorodci žijícími v této krásné, ale tvrdé krajině, která byla v první republice součástí tehdejšího Československa.

Večer pak se můžete ocitnout Jako v ráji – Maledivy 2021 (ČR, 10 min.) Skupina freediverů se setkává ve vodách souostroví Maledivy s mnoha mořskými živočichy. Pod molem továrny na zpracování ryb panuje vzhledem k dostatku potravy ze zbytků výroby mír a pohoda i mezi jinde většinou nepřátelskými druhy. Prostředí připomíná mořský ráj.

V průběhu festivalu si můžete   zasoutěžit o volnou vstupenku na libovolný promítací blok, stačí zaslat e-mailem odpověď na otázku „Kolikátý ročník festivalu pořádáme   ve Spáleném Poříčí?“ Malá nápověda – festival letos slaví kulaté jubileum, ale tady  se nekonal hned od začátku. A při počítání a vzpomínání nezapomeňte odečíst ten jeden ročník, kdy se ze známých pandemických důvodů festival neuskutečnil (loňský ročník   nahradili v menším rozsahu letos na jaře)! Pokud bude více správných odpovědí, ve čtvrtek ve 12,00 hodin vylosují tři výherce.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …