Domů / Plzeňský rozhled / Festival podpoří českou a slovenskou filmovou tvorbu

Festival podpoří českou a slovenskou filmovou tvorbu

Plzeňští radní chtějí i v příštích čtyřech letech podpořit   filmový festival na území města. Schválili proto čtyřletý dotační  program  v oblasti kultury pro období 2024-2027 právě na pořádání této akce. Z rozpočtu na něj uvolní celkovou částku 12 milionů korun. 

„Neinvestiční dotace podpoří festival prezentující českou a slovenskou filmovou tvorbu, včetně dokumentární tvorby a doprovodných akcí určených pro širokou i odbornou veřejnost s možností soutěžních i nesoutěžních projektů a dalšího multižánrového doprovodného programu. Filmový festival má v Plzni 35letou tradici a rádi na ni nejen navážeme, ale i v rámci finanční podpory v dalším období přispějeme k rozvoji a prezentaci audiovizuální tvorby pro plzeňskou veřejnost,“ přiblížila radní pro oblast kultury a památkové péče Eliška Bartáková.

O dotaci může žádat právnická osoba a podmínkou je zpracování konceptu a strategie filmového festivalu na období čtyř let. Žádost je možné podávat elektronicky prostřednictvím aplikace eDotace od 29. května do 4. září 2023.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …