Domů / Plzeňský rozhled / Festival „Slunce ve skle“ roztočí pípy v Purkmistru

Festival „Slunce ve skle“ roztočí pípy v Purkmistru

Pivovarský dvůr Plzeň zve na Festival minipivovarů „Slunce ve skle“, který roztočí pípy v Purkmistru už po jedenácté. Po velmi úspěšném desátém ročníku, na kterém se představila piva ze 70 pivovarů a v nabídce bylo přes 151 druhů točených piv na jednom místě‚ se můžete těšit na další pokračování setkání minipivovarů. Jedenáctý ročník festivalu se opět uskuteční jako dvoudenní, a to v pátek odpoledne 21. září od 17.00 hodin  a v sobotu 22.9.2017 od 13.00 hodin v Pivovarském dvoře v Plzni – Černicích. V průběhu zahájení proběhne křest knihy „České minipivovary“ a rovněž bude podána informace o kampani „český ležák nepiješ nikdy sám“.

Půjde opět o největší komerční akci tohoto charakteru, která je zatím v ČR a v Evropě pořádána. Festival si za dobu své existence získal renomé nejen doma, ale i v zahraničí, o čemž svědčí návštěva řady zahraničních novinářů i návštěvníků.  O účast na festivalu vzhledem k neustále rostoucímu počtu minipivovarů (jejich už více než 400) je mimořádný zájem. Čepovat se budou piva ze 64 minipivovarů, které bude reprezentovat cca 60 vystavovatelů a stánků. Ty budou v letošním roce umístěny opět v prostorách dvora, na přilehlé Selské návsi a v prostorách parkoviště v Pivovarské zahradě. Návštěvníci tak budou moci ochutnat přes 200 značek čepovaných piv a v nabídce bude i něl desítek druhů piv lahvových. Zúčastněné pivovary nabídnou návštěvníkům i řadu svých propagačních předmětů, tácl etiketa sklenic.

„Záměrem akce je seznámit návštěvníky s produkty minipivovarů, které nejsou běžně na trhu k dosu` seznámit je s pivními styly které jsou v současné době hodně vyhledávané. Pivaři, kteří mají zájem o nefiltrované, nepasterizované pivo, zde budou moci ochutnat mnoho druhů piv, od výčepních přes ležáky, vícestupňové speciá ochucená, nakuřovaná‚ pšeničná a svrchně kvašená piva typu Ale, IPA a Stout v mnoha variantách, která ve srovnání s ležáky budou převažovat. Mnohé návštěvníky určitě překvapí a pobaví názvy piv, které někteří pivovarníci  dávají. Pozvány byly minipivovary nejen z Plzně a okolí, ale i z přilehlých krajů, východních, severních Čecha Mora Pro návštěvníky bude jistě zajímavá i účast řady nově vzniklých pivovarů, které se zatím nikde na podobné akci neprezentovaly a pro návštěvníky budou jimi prezentovaná piva novinkou,“ prozradil Petr Míč, mluvčí Pivovarského dvora.

Oživením bude i možnost ochutnávky piv z Anglie, Rakouska, Belgie a Ukrajiny. Pivovar Purkmistr připravil u příležitosti 11.ročníku festivalu Slunce ve skle speciální várku stylového festivalového světlého speciálu Purkmistr 15° uvařeného výhradně z českých surovin a chmeleného za studena., který bude naražen z dřevěného soudku při slavnostním zahájení festivalu. Nenásilnou kulisu akce vytvoří doprovodný hudební program (skupiny Anakonda Benda, Emotikon, The Shower, Hibaj, Vilém Čok a Bypass) kombinovaný s pivními soutěžemi.

Návštěvnická anketa o nejlepší čepované pivo bude letos poprvé nahrazena odbornou degustační soutěží O nejlepší světlý festivalový ležák za účasti sládků zúčastněných pivovarů.  Vstup na akci bude i v tomto roce zdarma. Pro návštěvníky bude v době konání akce posílena linka č. 13 z konečné stanice tramvaje č. 1 z nám. M. Horákové do Černic v době konání akce v pátek odpoledne i v sobotu. Doprava označenými autobusy bude rovněž zdarma.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Jedině do Plzně přiveze LUCIE show z O2 areny!

Bude to na nějakou dobu poslední open air vystoupení nejslavnější české kapely Lucie, která se …