Domů / Plzeňský rozhled / Festival Sportu rozpohybuje Plzeň

Festival Sportu rozpohybuje Plzeň

Celý den plný pohybu, sportu a zábavy čeká na návštěvníky druhého ročníku Festivalu Sportu, který se uskuteční ve středu 17. června v obchodním centru Plzeň Plaza a přilehlém parku.
Festival Sportu je zároveň oficiální doprovodnou akcí Her VII. letní olympiády dětí a mládeže a středeční medailový ceremoniál LODM se proto uskuteční v rámci programu festivalu.
Pro všechny návštěvníky bude od 9 do 22 hodin připravený pestrý program zahrnující představení nejrůznějších sportovních odvětví a pohybových aktivit, koncerty, autogramiády, soutěže o ceny a další doprovodný program.
„Připravili jsme více než 40 druhů klasických i trendových sportů, které je možné si vyzkoušet a poměřit se s kamarády. Na Festivalu Sportu prožijete sportovní den, na který dlouho nezapomenete,“ zve k účasti olympionik a český reprezentant v triatlonu Přemysl Švarc, který je odpovědný za sportovní složku festivalu a který je zároveň jedním z ambasadorů LODM.
Výčet sportů, které se na festivalu představí, by byl dlouhý. Jde např. o atletiku, triatlon, lukostřelbu, házenou, bojové sporty, ale i biliard, beachvolejbal nebo široké veřejnosti méně známé sporty jako třeba footbag. Vyzkoušet bude možné i jízdu na oxelonboardu nebo na koloběžkách.
 „Chybět ale nebude ani další program včetně koncertů. Vystoupí zpěvák Voxel nebo především v západních Čechách stále populárnější kapela Fixed Light,“ doplňuje další body programu manažerka festivalu Tereza Zálešáková z obecně prospěšné společnosti Pohyb a zdraví.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Šumavský Mouřenec zve na prohlídky, ale i na koncerty

Naplno se  rozjelo v šumavském kostele svatého Mořice nad Annínem další Mouřenecké léto. V rámci 12. ročníku …