Domů / Plzeňský rozhled / Filmová kancelář Plzeňska zahájila činnost

Filmová kancelář Plzeňska zahájila činnost

V rámci Industry programu festivalu Finále Plzeň 2018 se filmovým profesionálům, ale i dalším zástupcům místních samospráv či kulturněhistorických památek představí nově vzniklá Regionální filmová kancelář Plzeňského kraje. Jejím záměrem je sjednotit a zastřešit města a obce v regionu, aby v případě zájmu producentských firem o natáčení mohla dopomoci k minimalizování vzájemné administrativy a obecně k zefektivnění procesů, které přípravy, průběh i samotné natáčení provázejí.

 V průběhu festivalu se pro zájemce uskuteční dvě Location Tour. První z nich bude orientována na objekty, které souvisejí zejména s průmyslem nebo s praktickým využitím v relativně nedávné minulosti a uskuteční se v sobotu 21. dubna. Druhá představí část barokních památek Plzeňského kraje a hosté se jí budou moci zúčastnit 24. dubna. Obě Location Tour budou svým zaměřením cílit na filmové profesionály, nebudou představovat vybrané objekty jako turistické atrakce, ale jako možná místa pro filmová natáčení a jako lokace vhodné pro využití filmaři.

Další akcí, kterou Regionální filmová kancelář Plzeňského kraje chystá, je představení její činnosti v rámci neformálního setkání, které se uskuteční dne 23. dubna. Na toto setkání byli přizváni zástupci historických objektů, zástupci Krajského úřadu Plzeňského kraje, filmoví profesionálové (producenti, lokační manažeři…) a zástupci vybraných obcí a dalších krajských institucí. Výstupem z tohoto setkání by pak mělo být vzájemné propojení jak účastníků, tak i dalších lokálních aktérů, vysvětlení poslání a fungování Regionální filmové kanceláře Plzeňského kraje včetně mantinelů její činnosti. Setkání se účastní i zástupci Czech film Commision.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

TOP 09 v Plzni uctila památku Jana Palacha

Předseda plzeňské TOP 09 Michal Vozobule dnes společně s několika desítkami členů a příznivců na náměstí …