Domů / Plzeňský rozhled / Filmový festival Finále Plzeň uvede i seriály

Filmový festival Finále Plzeň uvede i seriály

Filmový festival Finále Plzeň uvede v průběhu festivalového týdnu nejen filmy zařazené do soutěžních sekcí, ale také řadu akcí v rámci doprovodného programu. Jedním z takových lákadel je uvedení všech šesti dílů seriálu z produkce HBO Mamon, či seriálů z produkce Stream.cz – zatím poslední série seriálu Kancelář Blaník a celé série seriálu Autobazar Monte Karlo.

Od soboty 16. do pondělí 18. dubna bude ve dvouhodinových blocích v Měšťanské besedě uváděna česká verze úspěšného norského seriálu Mamon. Kriminální thriller Mamon, oceněný Českým lvem, je napínavé drama plné zdánlivě nesouvisejících událostí rozehraných rozporuplnými postavami a reflektující ekonomickou, politickou a společenskou realitu posledních pětadvaceti let. Privatizace, korupce, tunelování, pravda – od devadesátých let hojně skloňované termíny – v hlavní roli dynamického příběhu plného věrohodných vyšetřovacích postupů, morálních dilemat, obětování, strachu, napětí a nebezpečí, které hrozí každému, kdo se ve vybrané společnosti chová, jako by neměl co ztratit. V seriálu si zahráli např. Matěj Hádek, Eva Leimbergerová, Tereza Hofová, Daniel Tůma, Igor Bareš, Michal Dlouhý a další. Režie se ujal Vladimír Michálek.

„Ústředním tématem letošního 29. ročníku filmového festivalu Finále Plzeň je krimi a seriál Mamon je opravdu jeho důstojným reprezentantem. Filmových projekcí s tímto tématem však uvádíme daleko více, jen namátkou např. filmy Gangster Ka a Gagster Ka: Afričan, Wilsonov, Dítě č. 44, Rudý kapitál a další,“ láká na festival Eva Veruňková Košařová.

O další dva „maratony“ se postará internetová televize Stream.cz – z její produkce uvede festival v úterý večer kompletní čtvrtou sérii internetového seriálu Kancelář Blaník a ve středu večer první sérii seriálu Autobazar Monte Karlo.

Seriál kancelář Blaník, který je politickou satirou v novém kabátu s neotřelým humorem, jež nenechá v současné politice nit suchou, si z loňského udělování Zlatých ledňáčků na Finále Plzeň odvezl Zvláštní cenu mezinárodní poroty a letos obdržel Českého lva za mimořádný počin v oblasti audiovize.
V novém sitcomu Autobazar Monte Karlo se v hlavní roli představí Petr Čtvrtníček spolu s Jaroslavem Pleslem a Lucií Polišenskou.

Program „maratónů“ na Finále Plzeň:

Mamon        Kinosál, 22:00
1., 2. díl        sobota 16. 4.    
            3., 4. díl        neděle 17. 4.    
            5., 6. díl        pondělí 18. 4.

Kancelář Blaník    JoNáš, 21:00
            úterý 19. 4.

Autobazar Monte Karlo JoNáš, 21:00
            středa 20. 4.

BIO Martin Myška

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …