Domů / Plzeňský rozhled / Finále Plzeň si počká na podzimní filmovou úrodu

Finále Plzeň si počká na podzimní filmovou úrodu

Filmový festival Finále Plzeň se i letos přesouvá na podzimní termín. Uskuteční se 24. až 29. září 2021. Počká si na lepší časy a více filmů. 

„Chceme si festival užít co nejvíce tak, jak ho známe. V kině, se skvělými filmy, diváky a hosty. To by nyní nebylo možné, proto raději počkáme na září, kdy už snad bude situace stabilizovanější,” vysvětluje rozhodnutí ředitelka festivalu Eva Veruňková Košařová. „Navíc po loňské zkušenosti hodnotíme podzimní termín velmi kladně. Uvažovali jsme o něm již v minulosti a nyní byla příhodná doba ho vyzkoušet. Nahrává nám i volný sváteční den 28. září a možnost propojit se s dalšími akcemi jako je Plzeňský festival vína,” dodává.

Ledňáček

Dalším důležitým faktem je i množství filmů, které bude moci festival na podzim nabídnout. „V loňském roce čelil významným změnám celý audiovizuální průmysl. Řada premiér byla odložena nebo se zastavila celá natáčení. Bude chvilku trvat, než se vše vrátí do normálu, ale v září bychom už měli mít k dispozici dostatek nových filmů, a to je pro filmový festival klíčové,“ doplňuje ji programový ředitel Peter Badač.

O tradiční programové sekce ale diváci nepřijdou. Soutěže celovečerních, dokumentárních, studentských i televizních snímků zůstávají zachovány. Stejně tak jako přehlídka premiér, krátkometrážních filmů či zajímavých počinů z okolních států.

„Festival je velký organizační kolos, jehož příprava zabere celý rok. Chceme zajistit co nejvyšší kvalitu jak pro diváky, tak pro filmaře i pro naše partnery, kteří nás i v těchto nelehkých časech podporují,“ uzavírá Veruňková Košařová za Film Servis Plzeň s.r.o., který je organizátorem festivalu až do roku 2023.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Ve Spáleném Poříčí budou sletové sokolské skladby

Přijďte podpořit Sokoly ze širokého okolí jižního Plzeňska. Už zítra – v neděli 26. 5. 2024 …