Domů / Plzeňský rozhled / Generální rekonstrukce má vyřešit nejen nejzávažnější nedostatky

Generální rekonstrukce má vyřešit nejen nejzávažnější nedostatky

Národopisné muzeum Plzeňska – pobočka Západočeského muzea v Plzni, které se nachází na náměstí Republiky,  bude v příštích měsících dlouhodobě uzavřeno.

Národopisné muzeum Plzeňska

V druhé polovině roku 2020 získalo Západočeské muzeum v Plzni oficiální příslib finančních prostředků na zahájení prací, které budou financovány z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP) s finanční spoluúčastí Ministerstva pro místní rozvoj a Plzeňského kraje. Od pondělí 18. ledna dojde tedy k dlouhodobému uzavření Národopisného muzea Plzeňska pro veškerou veřejnost. Opětovné znovuotevření muzea je prozatím naplánováno na rok 2024.

Plánovaná generální rekonstrukce, má za cíl vyřešit nejen nejzávažnější nedostatky ve fyzickém stavu obou objektů, ale také přizpůsobit oba dva objekty moderním požadavkům na muzejní instituce 21. století. Zřízeny zde budou nové a klimaticky odpovídající depozitární prostory, interaktivní stálé expozice, moderní výstavní prostory, přednáškový sál a v neposlední řadě také badatelna pro všechny odborné i laické zájemce o studium našich sbírek. V rámci projektu bylo pamatováno také na bezbariérovost části nových stálých expozic. Na své si zde přijdou také příznivci folklorních slavností, řemeslných kurzů či rukodělných workshopů.

Činnost Národopisného muzea Plzeňska bude pokračovat v náhradních prostorách. Náklady na generální rekonstrukci Národopisného muzea Plzeňska jsou téměř 115 milionu Kč. Na financování se bude podílet IROP, Ministerstvo pro místní rozvoj a Plzeňský kraj.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Krizový štáb řešil dopad zákazů na Plzeňany i otázku Globusu

Plzeň spouští velkou kampaň, bude občanům vysvětlovat, co v realitě znamenají nová rozsáhlá vládní opatření platná …