Domů / Plzeňský rozhled / Hrad Velhartice přivítá jaro velkými hradními slavnostmi i s Golemem

Hrad Velhartice přivítá jaro velkými hradními slavnostmi i s Golemem

Přijměte pozvání do roku 1633. Tentokrát se podíváme do doby 17.století, kdy v Čechách končí renesance a začíná baroko. V této době, kdy je třicetiletá válka v plném proudu, na hradě Velhartice vládl don Martín de Hoeff Huerta. Proslul jako velmi přísný pán, nicméně Velharticím udělil řadu výhodných privilegií, zrušil na panství robotní povinnost a vystavěl na hradě krásné zámecké křídlo!

Tak právě tuto dobu si mohou zájemci připomenout o víkendu ve dnech 14. a 15.května, kdy návštěvníky Velhartic čekají šermíři, mušketýři, jezdci na koních, krásné tanečnice, muzikanti, sokolník, psář se svou psí smečkou, tržiště, zábava pro děti a hlavně Golem! Ano, uvidíte neobvyklou verzi příběhu o hliněném silákovi, kterého proslavil i Jan Werich, jehož chata se nachází nedaleko velhartického hradu.

Program v sobotu začíná v 10:00 na velhartickém náměstí v kostele Narození Panny Marie. Pak se průvod přesune na hrad, kde je připraven bohatý program až do 18:00 hodin. V neděli proběhne rovněž průvod z velhartického náměstí na hrad, nedělní program na hradě končí v 17:30.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Požáry způsobily v roce 2021 škodu ve výši 172 milionů korun

V roce 2021 došlo ke vzniku 1 019 požárů, což znamenalo meziroční pokles o 6,1 %. Nemalý podíl na vyšším …