Domů / Plzeňský rozhled / Hvězdy Metalfestu pokřtily tříměsíční velbloudici v Zoo Plzeň

Hvězdy Metalfestu pokřtily tříměsíční velbloudici v Zoo Plzeň

Opět po roce přišlo na svět mládě velblouda dvouhrbého. V pořadí 22. plzeňské mládě je samička narozená 13. března samici Tereze, původem ze Zoo Ostrava. Ta je matkou poprvé. Bohužel mládě nekrmí, jinak se o něj ale stará. Výživu proto převzali ošetřovatelé a zoologové v čele s Miroslavou Palackou. Krmí ji speciálním tučným mlékem pro telata (mléčnou směsí).

„Kmotrem se letos stala oblíbená německá heavymetalová star RAGE. Vybrané jméno pro mládě velblouda je Lamia – má mnoho významů a souvislostí. Například podle blonďaté čarodějnice z filmu Hvězdný prach – protože malá samice je zatím nejsvětlejší velbloud, co jsme kdy měli. Lamia je také jméno z řecké mytologie. Byla milenkou Dia a dcerou Libye. Později se stala příšerou z Hádova podsvětí, Héra ji proměnila v napůl ženu, napůl hada. Lamia rovněž znamená „zářící“, „zářící“ nebo „brilantní“ (z arabštiny „lamiea“),“ sdělil mluvčí ZOO Martin Vobruba.

Foto: K. Misíková

V Plzni je nyní chovný samec velblouda dvouhrbého Mulisák, mladé samice Kayla, Tereza a Sisi a další mladá, dosud bezejmenná samice. Loňská samice Nayla na jaře odcestovala do německého Tieparku Cottbus. Novodobý chov velbloudů začal v Plzni v roce 1994 (Haštal, Goldie a Gappa), prvním odchovem v historii byla Josefína v roce 1997.

Propojení Metalfestu a plzeňské zoo pokračuje i letos. V minulosti se Metalfest stal partnerem a podporovatelem chovu celé řady zvířat. Pokřtění byli mj. medvědi hnědí, žirafy, krajta mřížkovaná, vlci hřivnatí, nosorožec indický. Jejich kmotry se staly kapely Accept, Uriah Heep, Alice Cooper, Nightwish, Powerwolf, Hammerfall, Citron a další.

Foto: K. Misíková

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Manželé Miroslav a Ivana Zetkovi mají rádi strojařinu a jeden druhého

Čtrnáct inovací a originálních objevů patentovali v roce 2023 výzkumníci a výzkumnice ze Západočeské univerzity v Plzni. …