Domů / Plzeňský rozhled / Indián, Střídavka nebo Betlémské světlo – tipy 35. Finále Plzeň

Indián, Střídavka nebo Betlémské světlo – tipy 35. Finále Plzeň

Festival Finále Plzeň se přehoupl do své druhé poloviny. Ve středu vyhlásí na slavnostním zakončení vítěze soutěží o Zlaté ledňáčky a studentské ceny. To se uskuteční od 19 hodin v  prostorách SUTNARKY (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni) na Borských polích v Plzni. Ještě dnes a zítra  je možné shlédnout nejenom soutěžní snímky. Tady jsou tipy z programu 35. Finále Plzeň na zítřejší středu.

Indián – Roden a Mišička
Indián (r. Tomáš Svoboda)

Malý sál, Měšťanská beseda, 14 hodin

Ondřej je tvrdý obchodník a vedoucí úspěšné pražské firmy. V Nebrasce právě dojednal svůj životní obchod na výstavbu luxusních rezidencí, když jeho letadlo při návratu přeletělo nad probíhajícím pohřbem indiánského náčelníka. Jeho duch se za letu vtělí právě do Ondřeje a začne mít o jeho životě i morálce zcela odlišné představy. Lítý boj mezi Ondřejovou chamtivostí a espritem indiánského patriarchy začíná…

Hrají: Karel Roden, Vica Kerekes, Martin Myšička, Lukáš Latinák, Juraj Kemka, Štepánka Fingerhutová, Jaroslav Dušek, Ester Geislerová

Střídavka – Martin Hofmann a Jiří Vyorálek

Střídavka (r. Petr Nikolaev)

Velký sál, Měšťanská beseda, 15 hodin

Pokud máte pocit, že udržet v chodu jednu rodinu je fuška, představte si co znamená koordinovat rodiny hned tři. S tím se musí vypořádat šestice postav, které mají společné děti, minulost a každodenní trable, které se snaží zvládat s úsměvem a ještě se u toho vzájemně nezabít. Nová komedie Petra Nikolaeva (Báječná léta pod psa) podle scénáře Lucie Konečné s plejádou populárních herců.

Hrají: Martin Hofmann, Kristína Svarinská, Jitka Čvančarová, Anna Polívková, Eva Holubová, Jiří Vyorálek

Betlémské světlo (r. Jan Svěrák)

Velký sál, Měšťanská beseda, 18 hodin

Betlémské světlo – Kolářová a Svěrák

Stárnoucímu spisovateli Karlovi (Zdeněk Svěrák) už psaní nejde jako dřív. Nedokončené povídky se mu hromadí v hlavě, jejich postavy vylézají na denní světlo a dožadují se, aby autor pokračoval v ději a splnil jim jejich přání. Do toho z reálného světa přichází Karlova manželka, která si myslí, že už by měl psaní nechat a konečně se věnovat jí. Komedie s prvky magického realismu podle oblíbených Svěrákových povídek.

Hrají: Zdeněk Svěrák, Daniela Kolářová, Tereza Ramba, Vojtěch Kotek  

Ve středu se budou promítat také filmy, které byly oceněny Zlatým ledňáčkem v kategorii celovečerní hraný či animovaný film (Kinosál, 20.30 h) a v kategorii dokumentární film (divadlo Dialog, 20. 30 h).

Vstupenky na festival

Všechny filmy na Finále mohou návštěvníci vidět za téměř symbolické vstupné 100 Kč za projekci.  Při pořízení výhodné akreditace pak vyjde lístek na 40 Kč. Spoustu výhod přináší také nová festivalová aplikace. Kompletní informace a vše o vstupenkách najdete na www.festivalfinale.cz. Vstupenky zakoupíte rovněž přes goout.cz.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V obci Hradiště na Rokycansku dosáhla účast 97,30 %

V celkem třiceti třech obcích na území všech krajů s výjimkou Prahy rozhodli voliči o novém složení …