Domů / Plzeňský rozhled / ITEP zve na industriální expozice i na monumentální expozici s Technotrasou

ITEP zve na industriální expozice i na monumentální expozici s Technotrasou

Plzeňský kraj připravuje veletrh ITEP. Největší cestovní veletrh na západě Čech bude opět zaměřený na industriální expozice. Uskuteční se od čtvrtka 21. září do soboty 23. září v Hale TJ Lokomotiva Plzeň, vstup je zdarma.

Cestovatelské přednášky, desítky vystavovatelů z Čech i zahraničí, speciální industriální prezentace, produkty regionálních pivovarů i farmářů, dětská zóna, mobilní planetárium, nabídka studijních pobytů a spousta dalších zajímavostí, takový bude letošní cestovní veletrh ITEP v Plzni. ITEP je jedním z největších mezinárodních veletrhů cestovního ruchu v České republice, pořádá ho pravidelně Plzeňský kraj. Veletrhu se zúčastní také město Rokycany a Muzeum na demarkační linii Rokycany.

Ing. Libor Picka

ITEP letos představí mimo jiné řadu industriálních cílů, industriální veletržní trasa zavede návštěvníky nejen do Plzeňského kraje, ale například i na Moravu. Moravskoslezský kraj bude mít monumentální expozici s Technotrasou. Virtuální trasa propojuje celkem 36 atraktivit a nabízí nezapomenutelné zážitky připomínající technickou a řemeslnou minulost a vyspělost severní Moravy a Slezska. Široká veřejnost dostane možnost seznámit se interaktivním způsobem s neopakovatelným geniem loci technických památek,“ uvedl radní pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu Libor Picka.

Důl na slídu, mobilní planetárium, ale i prezentace zahraničních studijních pobytů, to vše kraj plánuje na letošní ITEP. Veletrh nabídne také mnoho cestovatelských přednášek, nebudou chybět nové publikace pro cestovatele, mapy, brožury a také speciální soutěže pro návštěvníky. „Soutěžit se bude o poznávací výlety a další atraktivní ceny. Navíc chystáme na ITEP i edukativní program pro školy, ve kterém žáci a studenti poznají například seismické přístroje, které měří zemětřesení po celém světě,“ dodal Libor Picka.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

Stezka Perličky víly Terezky láká na nové prvky i v lese Obecníku

Už v roce 2017 vybudovalo město Spálené Poříčí na jižním Plzeňsku další atraktivní cíl rodinné turistiky, …