Domů / Plzeňský rozhled / Jedna z přírodních krás Krkonoš má svou poštovní známku

Jedna z přírodních krás Krkonoš má svou poštovní známku

Unikátní skalní útvary Dívčí kameny se staly námětem nové příležitostné poštovní známky v nominální hodnotě 23 Kč, kterou Česká pošta představila ve středu 21. dubna. Autorem grafického návrhu je Adolf Absolon. Společně se známkou vychází obálka prvního dne vydání s motivem Pytláckých kamenů.

Dívčí a Mužské kameny se nacházejí na hranicích s Polskem, zhruba 3 km od Špindlerovy boudy. Kamenné útvary zpestřují reliéf masivu Krkonoš, kterému dominují zarovnané povrchy. Tyto žulové skály se v odborném jazyce označují jako tory. Tyto věžovité skály vznikly během druhohor a třetihor. Žulové skály se působením především mrazu, rozpukaly do hranatých kvádrů. Dalším zvětráváním a ohlazováním dostaly dnešní podobu. Kolem této přírodní krásy vede Hraniční cesta ze Slezského sedla, která bezpochyby patří k nejkrásnějším trasám procházejícím Krkonošemi.

Novou příležitostnou poštovní známku vytiskla Tiskárna Hradištko, s. r. o. plnobarevným ofsetem v nákladu 500 000 kusů známek a FDC metodou digitálního tisku nákladem 2 700 kusů.  Zájemci si mohou známku zakoupit na vybraných pobočkách České pošty či v e-shopu na jejím webu.

BIO Mgr. Jana Mertová

Mohlo by vás zajímat

V plzeňské zoo začíná léto v sobotu 19. června

S létem se do zoo vrací oblíbený víkendový a sváteční program! Na uvítání léta připravila Zoologická …